• mac başlamadan hatta tarihi bile belli olmadan ağlayan fenerlileri ortaya çıkaran maç.

(bkz: melis ağlama)

bir haftasonunu kupa maçına feda edeceğiz gibi gözüküyor. kafam girsin öyle işe.
  • fenerbahçe nin cumhurbaşkanım arena da küskülleyeceğini düşünen yazarları gösteren maçtır adana yı küskülledikleri gibi beşiktaş her ne kadar içerde büyük maç kazanamasada ilki fenerle tatcağını düşündüğüm maçtır
  • kupa maçı olsa da her iki takımda haftasonu maçlarında puan kaybını göze alarak tam kadro savaşırcasına oynayacaklardır. sonuç olarak lige havluyu atan fenerbahçe kupada da küsküyü yiyerek önümüzdeki sene avrupaya gitme durumunu zora sokacak gibi.
  • erken final olarak nitelendirilebilecek bir kupa maçı.

yalnız günde milyon kişinin girdiği mecrada hiç çekinmeden saçma sapan şeyler yazmak büyük marifet. noldu şimdi onu yazınca? muhtelif bir yerin göğe mi erdi?
    sonra vay efendim ülke şöyle ülke böyle, önce kendini düzelt be adam!
  • son 15 kupa maçının 11'ini beşiktaş kazanırken 4 maç berabere bitmiş.
  • 15 gün kaldı, başlama saati belirlenmedi. şehir dışından gelecek binlerce insan var. rezervasyon (otel, uçak vs.) yaptıracağız bekliyoruz. fiyatlar yükseliyor.

16:00'da falan başlasa;

1) çocuklar
    2) şehir dışından gelenler
    3) fenerbahçe seyircisi (deplasman yasağı kalktı)
    4) kış, soğuk hava herkesi etkiliyor

tüm avrupa büyük maçları gündüz oynuyor, bizde neden olmasın?

edit: maçı unuttuk. kupanın bir önemi yok benim için. vodafone arena'daki ilk fenerbahçe maçı olması önemli.
  • fenerbahçe'nin genç kalecimiz utku yuvakuran'a gol atamayacağı maç. bizim golleri necip ile aras atar.
  • penaltılara gidecek bu maç
  • bu maçın ciddi önemi var. sportif önemi subjektif olabilir ama objektif bir önemi var. 40 bin kişinin bir araya geleceği bir ortamda çok ciddi bir mesaj verebilme imkanı var.

beşiktaş iyi bir ev sahipliği ile fenerbahçeli misafirlerine ayrı renkler ama aynı ilke mesajı verebilir. fenerbahçe taraftarının buna kesinlikle karşılık vereceğini düşünüyorum. hep beraber son günlerde olanlara toplu tepkiler verilebilir. birlik mesajı kenetlenme duygusu oluşturabilir. izmir marşını hep beraber söyleyebilir hep beraber bu ülke için omuz omuza verebileceklerini büyük kitlelere mesaj olarak geçebilir.

bu ülkede birşeylerin değişimi bir stad içinde başlayacak, o stad bu stad mı olur başka stad mı olur bilmiyorum ama hareket bir stad içinden yeşerecek.
  • pfdk cezası ile seyercisiz oynatacaklar...takipteyiz.
hesabın var mı? giriş yap