• belirtilen kesim cahil midir fakir midir bilmem ama net gerizekalılar o belli yani.
  • ak partililerin içine düştükleri yanılgı. kendilerini fakir ve gururlu müslüman olarak görürken, akpli olmayan herkesi çok zengin ahlaksız elit falan filan zannediyorlar.

oysaki para akplilerde. akpli ama parasızsa kendisinde bi sıkıntı var demektir.
  • öyle ama
  • %1-2'lik kesimi fakir ve cahil değildir, onlar da zaten diğer kalan kesimi çıkarları doğrultusunda kullanmaktadır. hadi bu %1-2'lik kesim bir şekilde çıkarları için bu şekilde davranmaktadır da kalan kesimi çözmek mümkün değil.
  • yüzde ellinin önemli bir kısmı fakir ve cahil, fakir ve cahil olmayanlarsa çıkarcı ve fırıldak. bu kalan yüzde ellinin on numara süper insan olduğu anlamına gelmesin ama illallah ulan. yeter.

zaten yarım yamalak olan devlet geleneğini bitirdiler, meritokrasiyi bitirdiler, küçük esnaf gibi ülke yönetiyorlar, başbakanın off-shore hesabı var lan pezevenk. ben iki kuruş vergimi kaçırsam polisi maliyesi ebemi siker. siz nasıl hazmediyorsunuz?

ya demiyorum ideolojinizden vazgeçin, illa cehapeye mehapeye oy verin de ulan kendi oy verdiğiniz adamlara bari mukayyet olun, sizden korksunlar. size rağmen pişkin pişkin suç işlemekten korksunlar. desinler ki bu seçmen mal değil, hata yaparsak bizi ziker...

kötüsünüz lan işte, cahilsiniz.
  • çoğunluğu dar gelirli vatandaşlarımızın oluşturduğu kesimdir. ama bu demek değildir ki içlerinde iyi eğitim alanları yoktur, sözlüklerde trollük yapan akademisyenleri de bulunur, sözlüklerde ve sosyal medyada ufak da olsa maaş ile akp için çalışan üniversite öğrencileri de bulunur, milyonlarca vergi borcu affedilen işadamları da bulunur, milyonlarca euro'ya iş bitiricilik yapan eski bakanlar da bulunur. ama kelle başına vurduğumuzda en büyük oranı makarna ve kömür desteği alanlar kaplar.
  • sözlükte gündemi değiştirmek için çırpınan bir kesim var. yağma yok, zafer çalayan'a yedirmeyiz.
  • yanlıştır. hepsi fakir ve cahil değil, ya da fakir veya cahil değil.

akp'ye oy veren kesimi 4'e ayırıyorum.

1- ilk kesim cahil olanlar. içlerinde zengini de var fakiri de. burada cahillik derken tahsil durumunu kastetmiyorum. bunların içinde üniversitede akademisyen olanı da var (sözlükte hangi troll'ü kastettim anladınız), okuma yazma bilmeyeni de. araştırmazlar, okumazlar, havuz medyasını takip ederler.

2- ikinci kesim alternatif bulamayan kesim. chp'ye kesinlikle oy vermeyecek, ne kürt ne de türk milliyetçisi olan, fakat ara da mhp'ye de kayan, fakat genelde akp'ye oy veren kesim.

3- bunlar azınlıkta. her devrin adamları. kim iktidarsa onlara yanaşırlar, rant sağlamaya, ceplerini doldurmaya uğraşırlar.

4-en kötü tek parti iktidarı, en iyi koalisyondan iyidir şeklinde düşünen kesim.
  • kesinlikle hepsi cahil değildir, kim söylemişse yalan söylemiştir. kayda değer bir kısmının düpedüz vatan haini olduğunu göz ardı etmemek gerekir.
  • en azından beyin fakiri.

cehalet konusunda hiç şüphemiz olmadı zaten..!
hesabın var mı? giriş yap