• vaaz başına 1.75 tl ye gelmektedir. 1 vaaz şimdi nerden baksan 2 saat sürse resmen bu paraya hayrına dinlenmiş olunur. ee vaazi de hayrına vermiyorlar mı zaten? vermesinler daha iyi yani yani. lolipop parası lan bu!
 • bim'den 100 tl'lik alışveriş çeki veriyorlar herhalde. gelsin patitolar, yurt barbunyalar, dost ayranlar... süper kampanya hakikaten. bir oturuşta en az 30 vaaz dinlerim ben ekmek kuran çarpsın. :)
 • uykum geldi ya. hayat daha fazla saçmalamasın artık. her şey saçma zaten...

  çeki harcarken yanınızda zebaniler olacak haberiniz olsun. yok öyle alkol falan. helal para o...

  toptan din aktarım şeysi. olamayana veriyoruz. üstüne para bile veriyoruz.
 • 1 vaaz 10 dakikaysa bana uyacak kampanya. i <3 halı desenlerini incelemek
 • 100 tl'lik hediye cekini migros'un ve carrefour'un domuz eti reyonlarinda kullanabileceksem katilacagim ve kazanacagim kampanya.
 • hediye çekini verenlerin bizzat kendileri böyle üç kuruşa ruhunu, imanını, anasını, bacısını satacak veya satmış tipler oldukları için; aynı tiynette soysuzları nasıl bulacaklarını doğal olarak iyi biliyorlar.
 • parayla ruhunu satmak gibi bir sey bu, al sana 100tl vereceğiz sen de oturup beynini yıkamamıza izin vereceksin demek istiyorlar resmen
 • çekle ilgili şu saçma kağıda yazılanları görünce hemen gidip bir çıktı alasım geldi, konusu önemli değil panoya da yapıştırıp resmini çektik mi fazlaca yorum gelir, dayanaksız yorum yapmaya meraklı bolca boş adam var zaten. tiplere bak arkadaş ya, sözde dopdolu beyin bunlar. doğru da olabilir elbette ama başka bir konu olsa bu ne saçma kağıt arkadaş diyecek tipler üç kuruşa din, iman, ruh satıyorlar diyecek kadar ileriye gitmişler. sizin olmayan vicdanınızı seveyim ben.
 • olumlu bir davranışın kazandırılmasında pekiştireçin rolü büyüktür. pekiştireçin niteliği, verilmek istenen kazanımlara ve yaşa göre değişkenlik gösterir. küçük yaştaki bireyler için daha somut pekiştireçler önemliyken; yaşa nispeten büyük olan bireylerde, iç disiplinin kazanılması açısından da, soyut pekiştireçler önemlidir.

  57 vaaz dinleyene 100tl'lik hediye çeki vermek, hitap ettiğiniz kitle üniversite gençliği olduğundan, çok anlamsız ve bi nevi aşağılayıcı bir taktiktir. anlamsız olması, kişinin pekiştirece ulaştığı an, eylemi bırakacak olmasından; aşağılayıcı olması ise, "sen bunu ancak maddi kazanımları elde etmek için yaparsın" ana fikrini vermesinden ileri gelir.

  ben cemaat yetkililerinden olsam, hediye çeki vaadinden sonra vaaz dinleme eyleminde bir artış olması durumunda, sorumlu olduğum kitlenin sağlamlığından şüphe ederdim. bunlar, memur zihniyeti taşıyan hareketler.

  işbu entry'de olayın dini ya da ideolojik boyutu ihmal edilerek, olaya davranış bilimlerinin gözlüğüyle bakılmıştır.