şükela:  tümü | bugün
 • birazdan okuyacaklarınız kısa süre önce arkadaşımın başına gelmiş, okurken bile huylanıp kaşınmama sebep olan bir rezaletin (kısmen) özetidir.

  arkadaşım geçtiğimiz yıl ataşehir palladium şubesinden dardanel marka ton balığı alıyor kendine. aynı gün sadece birkaç saat sonra evinde ton balığını açtığında paketin içinden 25-30 kadar hamam böceği mutfağa hücum ediyor. ben olsam evi yakar evden öyle çıkardım sanırım. ne yılan ne ejderha hayatımda tek bir fobim var o da hamam böcekleri… neyse, arkadaşım öldürebildiğini öldürmüş sonradan fotoğraf çekmek aklına gelmiş birkaç tane çekmiş, fişi faturayı almış doğruca palladiumda bulunan carrefoursa’ya gitmiş elinde ton balığı paketiyle. durumu izah etmiş ilgili kişilere. ilk başta yapacak bir şey yok diyerek iade kabul etmemişler. arkadaşım bu durumu yani iade talebini reddettiklerini video ile kaydedip genel merkeze gönderme talebini söylediklerinde iadeyi kabul etmişler ve alışveriş fişini almışlar.

  burada rezalet carrefoursa’nın bozuk, çürümüş, böceklenmiş ürün satması, ürünü incelemeye göndermesi (?) mağdur arkadaşa aradan geçen bu nerdeyse bir buçuk yıllık süreçte yalnızca durumu inceliyoruz biz sizi arayacağız demelerinin yanı sıra diğer sorun hadiseyi yaşayan arkadaşım evini böcekten arıtamıyor oluşu. kaç kez ilaçlandı o ev, dibe köşeye bantlar ilaçlar koydu yok arkadaş yok arınmadı. hamam böceği olayını bilirsiniz. lanet hayvan yumurtluyor mu napıyor kurtulamıyorsun. başta söylediğim gibi ben tek çare evi yakmak diye bakardım benim başıma gelse. öyle bi tiksinti allahım.

  çok kısa bir zaman önce okumuştum burada başka bir arkadaşın başında yine carrefoursa’da bir çanta çalınma olayı gelmişti de carrefoursa çantanıza sahip çıksaydınız o zaman demişti. çanta çalınma durumuna dahi bize ne! gibi bir tavır sergileyen carrefoursa’nın sattığı bozuk tonbalığı yüzünden evin hamam böceği istilasına uğramasını sallayacağını hiç sanmıyorum ama yine de ses çıkarmak, ses çıkarmaktır.

  peşin edit: bocekler konservenin degil streç folyo ile sarili ton baligi kutusunun icinden cikmis. yukaridaki yazinin hicbir yerinde 'konservenin icinden cikti' gibi bisey gecmiyor :/
 • ton balığının kapalı bir paket olduğu düşünülünce hamam böceği içinde nasıl üremiş sorusu geliyor akla..
  alırken bir mala dikkatli incelemede bulunmuyorsan bilinçsiz tüketici olduğun için o rezil malı satan kadar suçlusun demektir.
  rezalet : 5/10
 • aklıma bazı sorular getiren rezalettir:

  - hamamböceği konserve kutusunun içinden mi çıkıyor?
  - hamamböceği nasıl olur da konserve kutusunu deliyor?
  - deldiyse nasıl oluyor da dışında izi olmuyor?
  - izi varsa nasıl oluyor da alışveriş poşetini vs. sarmıyor?
  - minnacık konserve kutusuna 25-30 hamamböceği nasıl sığıyor?
  - konserve kutusunda iz yoksa eğer böcek daha paket kapatılırken vardı demek oluyor, eğer öyleyse nasıl hava aldı o böcekler?
  - eğer üretim esnasında içine girdiyse ne yediriyorlar bize ton balığı niyetine?

  konserveler bazen üçlü paketlerde falan satılıyor ya, streç folyo ya da karton sarılı oluyor, öyle bir şey miydi aldığı ürün? konserveye girmemiş olsa da kutunun içine girmiş olabilir sonuçta.

  edit: madem aküyü çaldınız, kaputu niye açık bırakıyorsunuz? hadi kaputu açtınız, neden aküyü çalıyorsunuz?

  edit üzerine edit:

  - madem streç folyo içinden çıkıyor, arkadaşın nasıl olur da fark etmiyor bunu? streç folyo dediğin şeffaf sonuçta,
  - neden o kadar hamam böceği rafın içinde bulunan bir demir kutusuna gitsin ki? beslenebileceği bir şey yok sonuçta, raflarda poşete sarılı, plastik ambalajlı, ne bileyim hatta açıkta olan ürünler varken neden konservenin etrafını sarsınlar?
  - hadi o şekilde aldı, alışveriş arabasına koyduktan sonra hamamböcekleri hareketlenmedi mi? kasadaki banta ürün yerleştirirken hiç şüpheli bir şey olmadı mı? araba ile gittiyse arabanın içine de bulaşmadı mı hamamböceği çetesi?

  bence iki ihtimal var:
  1. hamamböceği çetesi büyük vurgun için profesyonel destek aldı,
  2. arkadaşın abartıyor, streç folyonun içinde 1 tane ölü, ölü olmasa da ölü taklidi yapan bir hamamböceği çıktı, (ki sen söyledin hamamböceği bi bulaştı mı bir daha gitmiyor diye, carrefour binlerce farklı ürün alıyor, yüzlerce araçlara biniyor bu mallar, onlarca depoda tutuluyor, dünya kadar tedarikçisi var, dolayısıyla haşere konusunda zaten yüksek riskli yerler buralar, bu riskin onlar da farkında ve haliyle nasıl ilaçlama yapması gerektiklerini senden benden iyi bilirler, belli ki hayvan zehirden kaçmaya çalışmış ambalajın içine sığınmış... evet hoş bir şey değil, evet rezalettir, hak veriyorum sana ve arkadaşına ama lütfen (bkz: atma ziya)

  bu arada: hadi kaputu açtınız, neden aküyü çalıyorsunuz? madem aküyü çaldınız, kaputu niye açık bırakıyorsunuz?
 • eğer anlatılan gibiyse, 7 aralık 2017 dardanel ton rezaleti şeklinde açılması gereken başıktır. kapalı kutunun içinden hamam böceği çıktıysa carrefour ne yapsın?
 • rezalet puanım 0/10. konserve olmayan bir üründen hamam böceği çıksa anlarım da, konserve üründen nasıl hamam böceği çıkıyor ve de üstelik hala yaşıyor ve de evi istila ediyor anlayabilseydim belki 1 falan verirdim puan olarak. hayatımda duyduğum en saçma rezalet.
 • müşteri bilinçli olsun olmasın mağazanın içeriği bozuk mal alması kabul edilemez, ben aldığım ürünün dikkat ederim ama başka bi vatandaş aldığı ürüne bakmadı diye hiç bir şekilde suçlanamaz rezalet puanım 9/10
  anlamadığım durum o hamam böcekleri nasıl yaşamış orada ? şahsın kapağı açarkan ki anını düşünüyorum da hiç yaşamak istemiyeceğim bi durum, bi anda hamam böceği çıkıyo filan.. berbat bi durum..
 • yazarına fazla yüklenilen olay.
  rezalet gibi rezalettir çünkü bu mağazanın ve deponun hatasıdır, ihmalkarlığıdır.
  benzer bir olay migrosta arkadaşımın başına geldi, aldığı 6'lı kolanın içinden çıkan böcekler arabasını istila etti. ve migrosa girdiğimde de çok kez hamam böceğiyle karşılaştım, adamlar sebze reyonunda açık büfe ziyafeti yapıyorlardı.
  bu şirketler geri planda mağaza ve depo temizliklerine gerekli özeni göstermiyorlar, düzenli ilaçlama yapmıyorlar. bu yüzden alınan ürünlere çok dikkat etmek gerekiyor, sağlık açısından da çok tehlikeli.

  mağdur arkadaşa da sonik dalgalar yayan haşere kovucu elektronik cihaz öneriyorum, bende kesin çözüm oldu. eve adım atamıyorlar. kimyasallar hem bize zararlı hem de artık bağışıklık kazanmışlar, sadece kafa yapıyor zatı muhteremlerde. eve çok temiz tutmak da önemli, 1 gram yağ damlası ile 1 hafta gecinebiliyorlar çünkü. tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
 • geçtiğimiz yıl?
 • yazar arkadaşa da mesaj attım, böcekler konusunda sorun yaşayan insanlar için %100 çalışan bir yöntem paylaşmak istedim: kedi beslemek.

  kediler zaten evrimsel süreç olarak haşereleri avlamaları için evcilleştirilmiş canlılar, ve bu konuda gerçekten muhteşemler. izmir'de yaz aylarında ister istemez böcek sorunu yaşanabiliyor iklimden dolayı. öğrencilik zamanlarımda özellikle çok çekmiştim bundan. lakin bu konudan bağımsız bir şekilde kedi bakmaya başladığımda tüm sorunum çözüldü. işi biraz da abartıp dört kedi beslemeye başlayınca evde hiçbir haşere sorunum kalmadı. kitinofobik bir insan olarak -evet, 190 üstü boyla, iri yarı halimle böceklerden korkuyorum, daha doğrusu acayip tiksiniyorum- artık eve böcek girdiğini gördüğümde akıbetini düşünüp acır oldum.
 • amerikada olsa psikolojim bozuldu der 3 5 yüz bin usd tazminat davası alırlardı.
  türkiyede abi yenisini ver onu bile zorla almak seviyemiz bu kadar.
  al sana 2 tane hediye dens e dört köşe olur du.