charliegorunumlusawyer

  • 1039
  • 22
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

mesut özil

nuri şahin ile aynı hataya düşmediği için yerden yere vurduğumuz futbolcu... her mantıklı futbolcu gibi oynayabileceği en üst düzey yerde futbol oynamaya çalıştığı için kendisini suçlu buluyoruz.

almanya milli takımını seçtiği için kendisine edilmedik laf kalmadı ama neredeyse aynı şartlarda olan ve türk milli takımını seçen nuri şahin örneğini kimse farketmiyor.

bize göre nuri şahin candır, çünkü almanya yerine bizi seçmiştir. koçtur nuri şahin... yedek kulübesinde oturur ama olsundur... adamdır o adam!

şimdi biraz daha geriye bakarsak mustafa izzet'i görebiliriz... mustafa izzet ingiltere'den de davet almıştır. "hangi milli takımda oynayacağımı sezonun son maçı biter bitmez açıklayacağım." dedikten sonra türk bayrağı ile sahada koşmuş, bizi çok mutlu etmiştir.

ama kime ters baktıysa milli takımda 10 maç yapmamıştır.

türk milli takımında sabri, arda, gökhan gönül gibi sakat sakat kadroya çağırılan tonlarca örnek var. bu adamların "ben sakatım, milli takıma faydam olmaz." diyememesinin sebebi tekrar milli takıma çağrılmama korkusudur, ki ibrahim toraman bunun en bariz örneğidir.

bu bilgiler eşliğinde, mesut özil gibi kariyer seçimi konusunda hiç hata yapmamış bir adamın türk milli takımını seçmesi milliyetçilik değil, salaklıktır. doğru tercih yaptığı için kendisinden nefret etmek, önümüzdeki almanya maçında aleyhine tezahürat yapmak mallıktır. mallık yapmayınız...

devamını okuyayım »
07.10.2010 05:51