• moderatör hanımefendinin başlangıçta bu mecliste atatürk'ün nutku okuduğu bilgisini verdiği yayın. özellikle böyle bir mekanın seçilmesinin sebebi erdoğan'ın başkanlık sistemine geçsek de cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkıyoruz imajını vermek istemesi olabilir

ama yerler mi? yemezler o ayrı konu
  • nagehan da gelseydi de o soruyu erdoğan'a sorsaydı keşke yav
  • 1924-1960 'ta kullanılan 2. meclisten yapılan yayın. 1.meclis 1920-1924 süresince kullanılmış.
    peki bugün kullanılan meclis hangisi merak ettim
  • özellikle (kasıtlı olarak) “vatanım sensin” dizisinden sonra konulduğunu düşündüğüm yayın. 2. meclis de o yüzden seçilmiştir.

adam o kadar bitik ve enerjisi düşük halde ki, iki hafta sonraki seçim için “vatandaş yavaş yavaş seçim atmosferine girdi” dedi. şu an baktıkça uykum geliyor*

sunucu bugün ölüm yıldönümü olan bir şair hakkında düşüncesini sordu, tesadüf ya hemen yanında kağıtta bir şiiri varmış şairin*

edit; kıraathane vizyonu efsaneymiş, adam endüstri 7.0’ı görüyor arkadaşlar siz anlamıyorsunuz. zaten endüstri 6.0’da çayı bile robotlar koyuyor olacak, biz de kıraathanede takılacağız. büyük adam oyum erduvan’a...
  • hande fırat'ın seksi bakışlarıyla reise baktigi yayındır.
  • el pençe oturan sözde gazeteciler. bunların ski kime kalkıyor görüyoruz. birazdan aminn aminnn diye ellerini yüzlerine getirip şükür duasına çıkarlar. primler x4
  • tesadüfen gelen abdurrahim karakoç sorusunun ardından erdoğan'ın yanındaki kağıda hazırlanmış olan karakoç'un şiirini okuduğu program.
  • hande fırat ve mehmet soysal, merak ediyorum şu sözleri düzeltebilecekler mi:

"temel paşa iftarda beni alkışladı diye apoletlerini sökecekmiş" dediğinde
    -sizi alkışlamasını değil, siyasi propaganda içerin ifadelerinizi alkışlamasını

"sarayı yıkacakmış" dediğinde
    -kullanımını öğrencilere vereceğini, yıkmak istediğinin israf zihniyeti olduğunu

"tika'yı, imam hatipleri kapatacakmış" dediğinde
    -imam hatiplerle bir sorunu olmadığını fakat aksayan eğitim sistemini değiştireceğini ve tika kelimesini ağzına dahi almadığını

"efendim neymiş, biz de 15 temmuz'da 150 generalin apoletini sökmüşüz" dediğinde
    -hayır, ergenekon ve balyoz davalarındaki haksız yere rütbeleri sökülen subayları söylediğini. ilker başbuğ'un terör örgütü lideri ilan edilmesini dile getirdiğini

söyleyebilecekler mi?
  • şiirini alıp gelmiş reis. doğaçlama hiçbirşey yok sanırım herşey hazır. niye canlı çekiyorsunuz ki? bence bi kere çekin her gün canlı yayın diye yayınlayın.
    dayanabileceğim kadarıyla izleyeceğim program. zaten hep aynı şeyler konuşuluyor.
hesabın var mı? giriş yap