• 6 aydır sabah akşam imamoğlu. oy verdiysen de bir saha oy verme olsun bitsin ne lan bu. ha, kayak entrysini favlayanları engelliyorum iyi oldu.
  • imamoğlu, erdoğan, akp, chp hepsi aynı. bu bir sistem arkadaşlar, bu sistemin işlemesi için halka dayamak... pardon, halkın cebine mahkûmdur. kim iktidar olursa olsun, giren çıkan yine halka olur.
  • aramizda zammi savunan arkadaslar var. bunlar akçomarlarin chpli versiyonudur. bu zammi savunan ise emekçi, isci dusmanidir net.
  • babam minibüs şöförü. ona zam hakkında bilgi verdim. '%35 lik zam yapmazlar, eğer yaparlarsa yolcular minibüslere yönelir. bu da devletin işine gelmeyeceğinden bu kadar zam yapmazlar' dedi.
  • başkan ekrem imamoğlu ve çoğunluğunu akp ve mhp'li üyelerinin oluşturduğu belediye meclis üyelerince yapılan zamdır. yanlış diyen varsa anlatsın öğrenelim, bu zammı başkan tek başına mı yapıyor?
  • yalnız helal olsun be. kime? tabi ki ekşi sözlüğe. tavrınızı koymuşsunuz. başkan ne yaparsa doğrudur dememişsiniz. doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek ne güzel lan.
  • gecikmiş bir zamdır. enflasyon oranında zam yapmışlar. şuraya girin ve hesaplayın http://www3.tcmb.gov.tr/…syoncalc/enflasyonyeni.php

2017 yılı temmuz ayındaki 2.60 türk liralık bir mal sepeti
    2020 yılı ocak ayında 3.74 türk lirası eder.

yazısını göreceksiniz. dolayısıyla tam olarak enflasyon oranında zam yapmışlar ki resmi enflasyon oranlarının gerçekten düşük olduğu düşünülür.

not: her fırsatta imamoğlu'nu eleştirdim ve yaptıklarının çoğunun bir şovdan ibaret olduğunu söyledim. "zam yapmayacağım" demişse ki demiştir evet bu da şovdu :) ama bu yapılan zam vaadin yerine getirilmemesi haricinde normal duruyor.
  • sende mi bürütus...
  • ekonomik durumumuzla alakalı gidişatı dolar kuru üzerinden ölçmek yanlış olmaz diye düşünüyorum.

23 haziran 2019 dolar kuru : 5.85 tl
    8 şubat 2020 dolar kuru : 6.01 tl

fark: %3

23 haziran 2019 1 basım akbil: 2.60 tl
    8 şubat 2020 1 basım akbil : 3.50 tl

fark: %35

seçim için vaatlerin verildiği tarihten bu yana ülke ekonomisinde değişen bir şey yok gibi. vaatler verilirken önümüzdeki dönemde vaatlere konu olan başlıkların masrafını arttıracak kalemlerde gerçekleşecek artışlar da göz önünde bulundurulmalıydı.

%35 ulaşım zammını açıklamak için daha iyi bir sebep gerek bence.

imza: imamoğluspor
  • biz zam yapılmasın demiyoruz yapılan zammın miktarına laf ediyoruz. %35 ciddi bir rakam ve zaten zor şartlarda yaşayan insanların yol masrafları zaten fazla. tabiki akp belediyeleri de zam yapıyor onları da zamanında eleştirdik, bunuda eleştiriyoruz haliyle. zammı savunan muhalifte olsa aptallıktır. aksi görüşlerde öyle sonuçta zammın tek sebebi imamoğlu değil. ne kadar kendisi bundan direkt olarak sorumlu olmasada en azından yüzde 20 ile sınırlı tutabilirdi. saçma sapan her mahalleye kreş yapacağına zammı tolere etseydi.
hesabın var mı? giriş yap