• devletin her şubesi şov yapıyor bu sıra. maşallah, maşallah. ne tarafa dönelim, nasıl duralım? nasıl arzu edersiniz?

(bkz: yks'ye yapılan %40 zam)
    (bkz: avrasya tüneli geçiş ücretinin 36 lira olması)
  • iki siyasi kanadın da ateşli destekçilerinin birbirinin aynısı birer mal olduğunu gösteren başlık.

akp zam yapsa;
    akp destekçisi "artık hayat pahalı, zam mecbur yoksa maliyeti kurtarmaz diyor."
    chp destekçisi fanatiklikle suçlayıp bela okuyor.

chp zam yapsa;
    chp destekçisi "artık hayat pahalı, zam mecbur yoksa maliyeti kurtarmaz" diyor.
    akp destekçisi fanatiklikle suçlayıp bela okuyor.
  • 31 mart seçimi öncesi verdiği vaatler:
    https://www.google.com/…rini-tanitiyor-3722109/amp/

çok önemli 4 harcama kaleminde istanbullunun cebinden çıkan parayı azaltacağız. 4 artı 1 formülüyle istanbul’da pahalılığı gerileteceğiz.
    vatandaşın cebinden çıkan parayı azaltacağımız 4 kalem şunlar olacak:
    – istanbullunun gıdaya harcadığı parayı azaltacağız.
    – istanbullunun ulaşıma harcadığı parayı azaltacağız.
    – istanbullunun eğitime harcadığı parayı azaltacağız.
    – istanbullunun suya harcadığı parayı azaltacağız.

seçildikten sonra 3 ay geçmedi suya %80'e varan oranda zam yapmak istedin. utanmadan %20 diye kandırmaya çalıştın ama detaylara bakınca bazı kademelerde %80 zam yapılmak istendiği ortaya çıktı.

yetişkinlere ilk aktarma ücretsiz dedin yapamadın.
    israf düzenini kaldırıp ulaşımı ucuzlatacağız dedin, akaryakıt fiyatları 2019 mart ile hemen hemen aynı olmasına rağmen %35 zam yapıyorsun. ya hesap bilmiyorsun, ya da yalancısın.
  • %35 diye girip, %20 civarına çekerek tepkileri azaltacak ama arada %20'yi çakacak zam olacaktır muhtemelen.

ölümü gösterip sıtmaya razı etme alışkanlığı son yıllarda iyice yerleşti.

daha buraya güncellemeler gelecek.

ek: benzine, köprüye, vergi yüküne, avrasya zamlarına, doğalgaza, elektriğe, kızılay'a, ensar vakfına, gemiciklere vs vs bir sürü tepki gösterdim, gezi olaylarına filan da katılmıştım, oyumu imamoğlu'na verdim, vermeyi düşünmeyen 2 kişiyi ikna ettim, halen işinin çok zor olduğunu düşünüyorum.

şimdi muhalif kardeşlerim müsade ederse bu aşırı zam için de tepki göstermek istiyorum zira benim cebimden de çıkıyor bu para. cebimden fazladan çıkan para için ne tepki vereceğimi de başkasına soracak değilim.
    nasıl diğerleri için tepkiliysem buna da tepkili olacağım.

ek 2: çok büyük belediye başkanımız "hiç bir belediye zam yapmak istemez, bizim yaptığımız zam bir sonuçtur, asıl girdilere bakmak lazım mazota vs bakmak lazım" buyurmuşlar.

bak sen hele sonuçmuş.. ulan 2 kişi birleşip arabayla gitse toplu taşımadan daha ucuza geliyor nasıl olacak? arada köprü olmasa benim arabayla giderken yaptığım masraf toplu taşımadan daha ucuza gelecek?! ulaşımın bir kamu hizmeti olduğunun bundan öncekiler rezalet oldukları için farkında değildi ulaşım a.ş kurdular , bu da farkında değil herhalde. sen de olmazsa ulaşım komandit kurarsın kafan rahat olur.

ek 3: tepkiler üzerine %35'ten aşağı çekerler diyordum ama o kadar bile yüzleri yokmuş.
  • eko’nun anlamadığı bir husus var. ya da işine gelmiyor. millet o kadar bunaldı ki bu dediğim dedik yaptığım kanun siyasetçilerden, kendisini umut görüp yapıştı. hatta kollarından tutup kaldırdı.

duyarlı, duygusal ve halkçı zannetti, zannettik. yanılgımız bu oldu. selde depremde tatil yapmasından toplumsal duyarlılığının düşük olduğunu anladık, o cepte.

15 gün görevde kaldık suyu ucuzlattık öğrenci akbilini ucuzlattık diye kampanyanı kurguluyorsun sonra birkaç ay sonra akp stayla zammı yapıştırıyorsun. yakıştı mı, yakışmadı.

ama akp de şunu yaptı diye savunmayın. komik oluyor. akp’ye bayılsak buna niye oy vereydik?
    oy verdik farklı olmadığını görmek üzüyor sadece.

icraatlarını bekliyoruz. yarım metrolar filan bir bitsin. deniz ulaşımı için net bir şeyler yapsın. depremle ilgili somut adımlar atsın.
    ne bileyim ciddi farklar görelim sonra zam helali hoş olsun. ama akp’ nin uzantısı olacaksa neyleyim bu aşkın ızdırabını?.
  • millet toplaşıp taksiyle gitse daha iyi bu ne amk
  • böyle nasıl her şey çok güzel olacak?
  • insanlar son 1.5 yılda gıda tüketimini azaltıp kalitesiz markalara yöneldi
    evinin aydınlatmasından feragat edip elektrik tasarrufu yapmaya çalışıyor
    kombiyi asgari düzeyde yakıp battaniye altında titremeye başladı, evi uygun olanlardan sobaya geçenler var.
    artık iett zammından sonra 15-20 dakikalık mesafeleri de yürümeye başlayacak demek.
    üstelik ortalama maaş kazananlar bile bu durumdalar.

bu düzen en temel ihtiyaçlarımızı karşılayamayacaksa o zaman niye var sorusunu sormanın zamanıdır.
  • %35'lik bir fiyat güncellemesidir.
  • --- spoiler ---

istanbullunun cebinden ulaşıma, gıdaya, eğitime ve suya harcadığı parayı azaltacağız.
    --- spoiler ---

tam olarak bunu söylemişti imamoğlu.
hesabın var mı? giriş yap