şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul kadiköy bahariye caddesinde polisin bugün eylem yapan 30 kadar liseliyi darp ederek gözaltina aldigi **eylem.
  özgürüz.org da görüntülemis.
  polis, ohal yüzünden aciklama yapmalarina bile izin vermiyor. negzel devlet.
 • "karneler sizin, gelecek bizim!" çağrısıyla düzenlenen eylemdir.

  polisin öfkesini anlamıyorum, aklım, vicdanım almıyor.
  https://twitter.com/…ncc/status/1005093653268914177
  https://www.birgun.net/…polis-saldirisi-218862.html
 • devletin üniversitelilerden korkmakla yetinmeyip, liselilerden de korktuğunun göstergesi olan saldırı.
  liseliler yetmemiş çevrede onlara destek olup gözaltına alınmalarına engel olmak isteyenlere de saldırmış ismi polis olanlar*.

  bununla da yetinmeyip gözaltı aracında işkence yapmışlar
 • polisin bu öfkesi nedir? biri bana aciklayabilse bunu mantikli bir sekilde? bu neyin öfkesi bu neyin hinci bu cocuklardan cikartilan?
 • bütün ideolojilerinizin anasını sikeyim tamam mı, cidden yaşamak çok yorucu.
 • yılanın kafasını küçükken ezmek
 • 15-18 yaşındaki çocuklara işkence yapabilecek kadar gözleri dönmüş pisliklerin. bu çocuklar size ne yaptı, bu kadar mı insanlığınızı kaybettiniz? bu nasıl bir kindir, allah belanızı versin. hesap vermeyeceğinizi sanıyorsunuz değil mi? elbette vereceksiniz.
 • alışılmaması gerek türkiye manzarasıdır. akp'nin ve yarattığı polis devletinin ucunun zamanı geldiğinde size dokunmayacağını düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz.
 • helal olsun. şu an o kadar saçma bir sistem var ki ne ortaokullar istediği liseye, ne liseliler istediği üniversiteye geçebiliyor. buna tüm gençler karşı çıkmalı. öğrencilerin büyük kısmı sesini çıkarsa eminim bu sistem düzeltilir.

  sınav sistemi kolaylaşmadı, gittikçe zorlaştı. burada şanslı çıkan tek kesim var. o da elinde tespih sağda solda piçlik yapan, okulla alakası olmayan mahalle piçleri. çünkü rahat rahat evlerine en yakın okula sınavsız, puansız geçebilecekler. sınava girmek zorunda değiller. dünya sikime mantığıyla takılıyorlar.

  geri kalan %10'luk başarılı kesim başarabilirse nitelikli okul olarak geçen ama doğru düzgün kontenjanı olmayan, çok az öğrencinin girebildiği okullara gidecekler. kendisini kurtarabilirse bunlar kurtaracak. (ki zaten sınavın zorluğu da ortada... (bkz: 2 haziran 2018 lgs))

  en büyük kötülüğü kim görecek peki? fen lisesine gidecek başarısı olmasa da imam hatibe veya bi meslek lisesine gidecek kadar da ipsiz sapsız olmayan orta başarıdaki öğrenciler görecek...

  orta sınıf diyebileceğimiz, orta başarıdaki öğrenciler de aşağıya çekilecek. çünkü nitelikli okullara giremeyip, niteliksiz okullara gitmek zorunda kalacaklar. yani serseri piçlerin içinde sigaraya esrara başlayacaklar.

  ve devlet göz göre göre buna izin veriyor... okulların niteliklisi, niteliksizi olmaz. her lise standart düzeyde eğitime sahip olmalıdır. kötü eğitim, iyi eğitim okulu diye okul türü olamaz.

  aynı şekilde üniversite sınavlarında da 1000 sayfalık kitapları bitirtip, koskoca fen (biyoloji, kimya, fizik) müfredatını bitirtip öğrenciye fen dersleri için 7-8 soru sormanın seçiciliği, mantığı yoktur. bir öğrencinin emeğinin karşılığı 7 soruyla ölçülemez.

  özet: eğitimin amına koydular.
 • akpolis tarafından dövülmüşlerdir. sakalları çıkmamış ergen veletlere bile tahammülleri yok, kudurmuş gibi saldırıyorlar. şurdan çember sakallı bir ışidçi geçse önünüzü iliklersiniz. (bkz: gücü gücü yetene)

  ohali savunan dallamalar vardı, vatandaşı etkilemiyor diye. nerede onlar.