şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iş yerimden bir arkadaşımın başına gelen rezalettir. bu süreçte ben de tüm mh konuşmalarını dinlediğim için olayı bizzat kendim yaşamış gibi anlatacağım.

  08.02.2018 tarihinde aynı gün kargo seçeneği olan bir telefon siparişi verdim. daha sonra aradan 20 dakika geçti geçmedi sipariş iptali gerçekleştirmek istedim. sipariş sayfasında her hangi bir iptal butonu yoktu. müşteri hizmetlerini aradım. 1-2 dk. telefonda bekletildikten sonra, ürünün kargo aşamasında olduğunu, bu evrede iptalin gerçekleşmeyeceğini belirttiler. ben de " vay canına, aynı gün kargo ya, adamlar hemen vermiş kargoya " dedim. peki ürünü nasıl iptal edeceğim dedim, ürün iptalini de kargo gelince kabul etmezsiniz, ürün bize geri gelir, otomatik iptal edilir dendi. tamam dedim, günü bitirdim.

  ertesi gün kargoyu bekliyorum. baktım gelmedi, sipariş ekranını kontrol edeyim dedim. durum hala "hazırlandı". yuh dedim, hani kargoya verilmişti ürün. tekrar aradım müşteri hizmetlerini. dedim böyle böyle dediniz bana, ürün kargolandı, iptal edemiyoruz. dediler bir aksilik olmuş kusura bakmayın. o zaman dedim, kargolanmadıysa iptal edin ürünümü. kusura bakmayın ürün bugün kargoya verilmiş, iptal edemiyoruz dediler.

  ve bugün. yani üçüncü gün. kargo gelecek diye bekliyorum. yine ses seda yok. dedim cumartesi, belki kargo bugünü pas geçmiştir. baktım gelmedi, sipariş ekranını kontrol edeyim dedim. durum hala "hazırlandı". müşteri hizmetlerini aradım, yine aynı sözler. ürününüz kargolandı, iptal edemiyoruz.

  durum şu ki, ne ürünümü iptal ediyorlar, ne ürün elime ulaşıyor. resmen yalan söylüyor adamlar. ve benim param 3 gündür ellerinde. araya hafta sonu girecek. ürün gelecek, kabul etmeyeceğim, geri gidecek. işlem yapacaklar. benim param daha ne kadar bu adamların elinde kalacak?!
 • aynısı benim de başıma gelen durum. heralde batıyorlar. aynı gün kargolu ürün aldım, bir haftadır ne kargoya veriyorlar ürünü ne de para iadesi yapıyorlar. defalarca aramama rağmen hep aynı cümleler. yazar arkadaşa ne diyorlarsa bana da aynı şeyi diyorlar papağan gibiler ama icraat yok! bir haftadır param ellerinde, ortada ürün de yok iade seçeneği de. hepsiburada pişmanlıktır.
 • yeter artık saçma sapan şeyleri buraya taşımayı bırakın dediğim rezalet.
  rp :0/10
 • şaşırılmayacak bir durum. alana kadar her türlü hizmet. ama para verildikten sonra dünyanın en rezil hizmetini veren yer.
 • rezalet sayılamayacak olay. ergen gibi ölçüp tartmadan sipariş verip sonra da vazgeçtim rezaletidir olsa olsa. hepsiburada'nın ekşi hesabı olsa ve dese ki " 8 şubat 2018 i am aysberg 'in iş arkadaşı (!) rezaleti" o zaman puanım 10'du işte. ayrıca up ne amk, siktirin gidin şikayetvar'a artık. upmuş.
 • arkadasin neden 20 dakka sonra siparisi iptal ettigine gore degisecek olaydir. keyfi bir iptalse hb hakli mesela. haa kanunlar tuketiciden yanadir o ayri ama memlekette tuketici genelde iyi niyetli degil.
 • (bkz: cayma hakkı)
 • daha önce aynı durum başıma geldiği için arkadaşı gayet iyi anlıyorum.

  hepsiburada "ürün hazırlanıyor" durumundayken kesinlikle işlem yapmıyor, bana da aynısını yaptılar, tam 16 gün sonra kargoya verildi ürün, oysa ki 1 gün sonra kargoda yazıyor diye sipariş vermiştim. bu platform da bile müşteriden yana durmayan insanlar görünce firmaların nasıl bu kadar rahat davrandığını anlayabiliyorsun.

  rezalet puanım: 9/10
 • hak verdiğim rezalettir.

  kargo aşamasında nasıl iptal edemiyorlarmış? kargo çıkışı olup transfer merkezine giden araç yola çıkacağı ana kadar iptal mümkündür. burada kesinlikle hepsiburada.com otomasyonunun dandikliği söz konusudur.

  sonuç olarak yazar yine de üzülmesin gelen kargoyu kabul etmesin, ürün geri dönsün. bu durumda ürün ellerine ulaştığı anda ücret iadesi kısa sürede yapılır. biraz beklemeniz gerekecek ama yapılacak başka bir şey yok, türkiye şartlarında e-ticaret işi bu kadar oluyor. kimse amazon hizmet kalitesi beklemesin.
 • ekşi sözlüğü "sikayetimvar.com" sanmak.