87 entry daha
  • hiç şaşmaz biri bu cümleyi söylüyorsa anlayacaksın ki ortada aynı gemi falan yok, söyleyen kişiler senin onlarla aynı gemide olduğuna inanmanı istiyor.
    oysa biz denizin içinde can simidi ile hayata tutunmaya çalışan insanlarız

götüren hamuduyla götürmeye devam edecek ve en önemlisi
    (bkz: inanma seni silecek)
  • bana bir aydınlanma yaşatan beyan..

ben de diyorum "lan bu delikli fıçı nöbeti neden hep bizim tarafa denk geliyor? "
  • ben seninle aynı gemide değilim olmayada niyetim yok.
  • 31 mart seçimlerinde tutmayan ayrıştırıcı söylemlerden sonra ufaktan bir normalleştirme çabasıdır. fakat bu normalleştirmenin altında bile “bak aynı gemi diyorum heee biz su alırsak ülke batar” mesajı var sanki daha kötü bir durumda olabilirmişiz gibi.

fena deneme değildi ama artık çok geç. thank u next.
  • galiba ekonomik olarak işler daha da kötüye gidecek. bana erken uyarı sistemi gibi geliyor bu cümle. umarım limana ulaşırız.
  • onlar kendi azınlıklarını gemiciklere çoktan doldurdular. ekonomik kriz yoktu da siyasi herhangi bir kriz yoktu da hangisi diğerinin köpeği tam kestiremesem de perinçek tarafından ortaya atılan aynı gemi olayı ısıtılması ve uzun tarafından da dillendirilmesi neyi hikmetidir acep?
    ülkeyi soydunuz hadi bu para hırsıdır dedik eyvallah! eğitim sistemini kasıtlı olarak tamamen çökertmenin sebebi nedir? dış siyasette itibarımızı ve bütün menfaatlerimizi satmanızı nasıl unutup da seninle aynı gemiye binelim artık?
    hem unutmadın değil mi sayın uzun? onlar gemi değil gemiciktir, gemi olanında biz duramıyoruz açıkçası.
  • sadece 2018 şubat ile 2019 şubat arasında 811.000 kişiyi gemiden attılar, şubat ayı işsizlik rakamları google dan aratın inceleyin, aynı gemide olmayan 5 milyona yakın kişi var.
  • şöyle bir etrafınıza bakın. denemesi bedava;

herhangi bir devlet dairesine gidin. oradaki müdürlerin, daire başkanlarının, yöneticilerin kim olduğuna bakın..

cok cok buyuk cogunlugunun tek vasfı imam hatip mezunu olmak olan başka vasiflari olmayan, iktidar partisi baska bir parti olsa odacilik bile yapamayacak kapasitede olan adamlar olduklarını göreceksiniz.

bu adamlarin en az alanı ayda 7 bin - 8 bin lira para alıyor.

bakın adamın tek vasfı imam hatip mezunu olmak.

hee evet ayni gemideyiz.
  • aynı gemide olsak bir,beraber olurduk ama değiliz. hiç hissetmedim bunu, cemaat olmadığımdan sanırım...
251 entry daha
hesabın var mı? giriş yap