• başarı varken nasıl teknik direktör başarılı kabul ediliyorsa, kaybedilirken de sergen başarısızlığı üstlenip sorumluluk almıştır. real madrid'i üst üste şampiyonlar ligi şampiyonu yapan zinedine zidane istifa edip bırakmıştır başarısız olunca. bu sebeple istifa da bir hizmettir. kötüye giden şeyi zorlamaya gerek yok. sergen başka takımda iş yapabilir, beşiktaş' ı başka biri iyi yönetebilir.
  • sakız gibi uzayan sürecin sonu.

scout kardeşi gürsoy yalçın'ın göreve devam edip etmeyeceğini merak etmekteyim. biliyorsunuz gürsoy yalçın liyakat usulüyle göreve gelmiş, futbol dünyasının önemli scoutlarından birisidir. beşiktaş'a mehmet topal, salih uçan, kenan karaman gibi birçok özel yetenekli ve genç oyuncu kazandırmıştır.
  • neden istifa ettiğini anlamadım.

halbuki kendi hiç suçlu değildi hep hakemler yüzünden puan kaybediyordu, o zaman niye istifa etti, yönetim niye kabul etti, bu durumda istifa etmesi gereken sergen değil ki hakemler, yok ben çözemedim bu işi, bu türk futbolu hep böyle, sürekli hakemler suçlanıyor ama acısı teknik direktörden çıkartılıyor, neden acaba?

edit: entriyi dikkatli okursanız türk futbolunun aynı kafada olduğunu belirtmişim aslında, sen bjk doğrandığını sanıyorsun, gsli gs’nin, fb’li fb’nin, ts’li ts’nin, ben de şunu merak ediyorum bu hakemler giresun’u mu şampiyon yapmaya çalışıyor acaba yoksa bu ağlak tayfası yani futbol taraftarının çoğunluğu kol bozuk diye mi ağlıyor sizce hangisi?

ha illa hakemler benim takımımı doğruyor bu lig tiyatro mu diyorsun o zaman futbolu çıkartırsın hayatından bu zulümden kurtulursun sonuçta hayatında futbolun olup olmaması senden bir şey azaltmaz, sana bir şey de katmaz bir oyun varsa izlemeyin kardeşim siz kurtulun biz de şu mağdur edebiyatından kurtulalım.
  • şampiyon olmuş teknik direktör, gidip kripto reklamlarında oynuyorsa ben futbolcu olarak o kişiyi ciddiye almam. bu psikolojik bir gerçektir. üstelik reklamlarda da ciddiyetten uzak, salak salak sırıtarak görülüyor defalarca. şimdi siz futbolcu olsanız bu adamı ciddiye alır mısınız? asıl sıkıntı, kendisinin bu tür reklamlarda oynamasına izin veren yönetimdedir.
  • sezon başı kesinlikle anlaşılmaması gerekirdi. girdiği tavırlar, bir türlü tatilden dönmemesi, imzaya yanaşmaması, başkanı oyalaması kabul edilrbilir değildi. zaten başkan da kabul etmezdi bence. işte o an devreye taraftar girdi.

sergen'in devam etmesini ben de istedim sezon başında ama bu şekilde değildi. atarsın imzanı çıkarsın tatiline. imzaya atmadan gidince bende yeri sarsıldı. süre o kadar uzadıktan, taraftarla yönetim karşı karşıya geldikten sonra atılan imza da içime hiç mi hiç sinmedi.

herkes şapkasını önüne koysun. bu sezon her türlü taraftara yazdı. buradaki en masum taraf ise yönetim. özellikle ahmet nur çebi. sezon başı sergen ile anlaştıktan sonraki ilk röportajındaki surat ifadesine bakın. ne kadar istemeyerek anlaşıldığını göreceksiniz.
  • maalesef, takımda hiç umut ışığı yoktu. beşiktaş tarihinin en kötü performansını yaşadık bu sezon. devam etseydi; her iki taraf da çok yıpranacaktı, dolayısıyla hayırlı bir karardır.

ileride tekrar birlikte olabilme adına gerekliydi.

#teşekkürlersergenyalçın
  • "o güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler"
  • hayatında her daim "kurtarıcılara" ve "efsanelere" inanmış zayıf kişilikler için "rahatladınız mı" diyerek karşılanan bir ihtimaldir. milyon dolarlık sözleşmeli efsane ya da kurtarıcı nasıl oluyor, bilmiyorum. hele de onlarca kez isteksizliğini, gönülsüzlüğünü ortaya koyan bir kişi için "efsane" lakırdısını sürdürmek bariz bir körlük. "şeyh uçmaz, mürit uçurur" vecizesi boşuna bu topraklardan çıkmadı gençler. uçurun bakalım şeyhlerinizi, nasılsa o size yalatacak bir şey bulur.
  • sabırsızlığın kurbanı olmuş. şampiyonlar liginde 0 çek, evinde 4 ye dışarda 5 ye, ligde maç kazanma ama sabırsızlığın kurbanı olmuş. altınordu mu burası? beşiktaş sonunda bu gamsızdan kurtulmuştur. hiç bir zaman büyük takım çalıştıracak profesyonelliğe sahip değil. hayatının şansını kaybetti. şimdi kümeye oynamaya devam eden takımlarda devam edip durur. oyuncularım ne yapıyor hiç haberim yok deyip gülen adama bundan sonra takım emanet edecek başkanı sorgulamak gerekir.
  • sonunda gerceklesendir. kendisinin sezon basindaki isteksizligi takima gecmis ve sonrasinda ne kadar da toparlamaya calismis olsa da basaramamistir. imam cemaat teorisi devreye girmistir.
hesabın var mı? giriş yap