• sınavdan 100 yerine 97 aldığı için ağlayan ve tek hobisi ders çalışmak olan inek öğrencilerin şimdiki halini merak etmişimdir.

okullarda çok başarılı olup da hayata atılınca tökezleyip kaybedenleri var mıdır acaba içlerinde?
  • muhtemelen şimdi 100 yerine 97 aldığı için ağlayan öğrencilere 97 veren kişidir.
  • sınıf arkadaşımdır. arka sokakta bali çekiyor.
  • tüm ilk ve ortaokul döneminde neredeyse her sınavda sınıftaki en yüksek notları alan, sürekli sınıf başkanı ve yardımcısı olan 2 inek arkadaş vardı.

biri ufak bir şirkette büro memuru, diğeri sınıf öğretmeni.
  • bizimkisi baytar oldu.

liseden 4,90 gibi bir ortalama ile mezun oldu. öss sınavında kötü sonuç aldı, aşırı heyecanlandığını o yüzden soruları bile tam okuyamadığını söylemişti. ama sınava bir daha hazırlanmaya da bünyesi dayanmayacağı için elindeki puanla anadoludaki bir üniversitede veterinerlik fakültesine girdi. pek görüşmüyoruz ama sanırım fena kazanmıyor.
  • beş tane tanıdım bu insanlardan; dördü üniversiteyi bitiremedi; üçü evlenip çocuk yaptı, mağazalarda çalışıyorlar; biri uyuşturucu bağımlısı; biri sınıf öğretmeni.

hayatta işe yaramayan bilgilerle kafayı doldurunca yaratıcılık köreliyor; hiçbir konuda en ufak deneyim elde etmeyip sadece bir şeyleri ezberleyince insani olarak bir değer, bilgisayara tercih edilecek bir vasıf kalmıyor.
  • 57 alan benim altımda çalışıyor. hayat teori değil pratiktir, ve teorik bilgisi iyi ama pratiği gelişmeyeni ben de hayat da siker.
  • atama bekliyordur enayi.
  • sağlam bir üniversiteden felsefe mezunu bir arkadaşımdır kendisi. şimdi tek amacı beş parasız gezip aforizma kasmak oldu.
hesabın var mı? giriş yap