şükela:  tümü | bugün
  • newyork times gazetesinin web sitesinde karşılaştığım yazının aşağı yukarı başlığı bu şekilde efendim. gerçi onlar daha çok "kuzey suriye'de yüzyüze gelmek üzere" demişler ama yazının genel içeriği bu yönde.

ilginç yorumlara, tuhaf bir bakış açısına ve en garibi cidden düşmanca bir tavra sahip olan yazıda ilginç fotoğraflar ve ifadeler var.

7 şubat çarşamba günü münbiç sınırına yerleşip, kontrole başlayan abd askerlerinin fotoğrafları ve generallerinin açıklamaları mevcut.

yazı ingilizce tabii ama en son paragrafı gerçekten çok acayip. "münbiç askeri konseyi" diye bir şey varmış ve bunun bir sözcüsü varmış, adı da shervan derwish (şervan derviş). adam şöyle diyor: "bana ilginç gelen bir nato üyesi olan türkiye'nin bu operasyonu cihad olarak görmesi ama biz demokrat insanlarız. bizim toplumumuzda kadınlar özgürdür. biz demokrasi ve eşitlik ilkeleriyle yaşıyoruz ama türkler bizi yok etmek istiyor."

yazıda bu adamın ofisinde abdullah öcalan posteri olduğu da açıkça belirtiliyor.

yazı burada

google translate çevirisi burada

şimdi bir taraftan milli duygularla bir dünya küfür savurmak istiyorum ama bir taraftan da abd'nin bu heriflerden vaz geçmeye niyeti yok gibi duruyor. diğer taraftan da reis "yaptıklarımız daha ısınma turları bile sayılmaz" diyor. durum ürkütücü bir hal almaya başladı.
  • "arkadaslar tazameta konusacak, tazameta!" videosunun basinda diyarbakir'in kaptani, ismini hatirlayamadigim abimiz,

-arkadaslar, bakin belediye 1-0 galip durumda! yapmayin!

diyordu. onun gibi bir yazi olmus. new york times bayilir zaten bu tarz islere girmeye. gi joe'lar ile mehmetcik asla karsilasmaz. bunu net biliyorum. nereden bildigimi sormayin.
  • makaleye gel.

“what’s strange to me is that turkey, as a member of nato, is making this war against us under the name of jihad, but we are only democrats,” mr. derwish said. “ın our society, women are free, we have equality and democracy. and they want to destroy us.”