• aromasının yoğunluğu nedeni ile içmesi biraz zor olan absolut ürünü. sek içmenin neredeyse imkansız olduğu bu votkada evdeki imkanlarla doğru tarifi bulmak pek kolay değil. en azından ben ne ile karıştırırsam karıştırayım o yoğun aromadan kurtulamadım. * sadece aşağıdaki tarif ile içebiliyorum ki eğer bir smoothie blenderi varsa sizlere de tavsiye olunur.

1 muz
    4 çilek ( bulabilirseniz bunun 2-3 katı böğürtlen de olur. )
    100 ml meyve suyu ( tercihen vişne, ahududu-elma, çilek veya son günlerde moda olan kırmızı meyveler )
    8-10 adet küp buz.
    2 shot raspberri. ( aromasının verdiği tada göre azaltılabilir veya arttırılabilir. )

aromasını arttırmak isterseniz 1 tatlı kaşığı ahududu reçeli ekleyebilirsiniz.
    eğer daha da farklı bir tad isterseniz yukarıdaki tarife 1 adet kivi de eklenebilir.

hepsini blender'a ekleyip buzlar parçalanana kadar bekliyorsunuz. yukarıdaki tarif yaklaşık 500 ml. buz gibi bir ice smoothie oluşturuyor. uygun bardaklarda pipetle götürüyorsunuz ve sıcak yaz günlerinde serinleyip, rahatlıyorsunuz. üşenmeyip bu tarifi yaptıysanız kulaklarımı da çınlatabilirsiniz.
  • xuxu ile karıştırılınca maymun eden şukela lezzet. şeytan dolduran bir terkiptir, kendimden biliyorum.
  • küçükken içilen şurupların (bkz: calpol) benzeri bir tat vermekten ileri gidemeyen, güzelim vodka nın tadının bozulduğunu hissettiren içki. başarısız böğürtlen vodka denilebilir.
  • sek tuketildiginde vucudunuzun hangi bolumunde olduğunu pek guzel belli eden muhteşem egzotik aromalı içecek. çabucak kafayı bulmak yerine tadını çıkarmak isteyenlere tavsiyem,
    1 shot absolut raspberry
    2 shot portakal suyu
    2 shot ananas suyu
    yeterince buz

(bkz: ben bunu yaptim)
  • kapagini açar açmaz mükemmel ahududu kokusuyla karsilasilan icki.. bardaga koydugunuzda odayı bile mis gibi kokutuyor, kokusuna doyum olmuyor, ve bence en güzel absolut sisesine sahiptir kendisi..
  • kokusu muhteşem içki.içmeyipte üste başa boca edilerek parfüm olarak bile kullanılsa yeridir.
  • yıllandırıldıktan sonra daha da tatlı ve güzel içime karışan alkollü içki. rakı gibi de bozulmuyor namussuz.
  • şöyle bir karışım tavsiyesi vereyim, daha sonra bana teşekkür edeceksiniz.

ince uzun bir bardağa bol buz,
    bardağın üçte birine vodka
    üçte birine red bull yaban mersini
    üçte birine migros doğal yaban mersini suyu.

afiyet olsun.
  • absolut'un $ekerli ve utangac (?) degil yogun ve etkileyici bir tadi oldugunu soyledigi sexy $i$eli , agustos'04 lu ahududu guzeli.bekliyoruz...
  • diger raspberry aromali ickilerden pek bi farki olmayan, absolut'un "ulan pazar payini kaptiriyoruz, hemen vanilyali, hemen rasberryli votka cikarmaliyiz" diye dusunerek cikarttigi icki. citron ve mandrin diger votkalardan ne kadar ayriliyorsa bu o kadar renksiz kalmis.
hesabın var mı? giriş yap