şükela:  tümü | bugün
 • mülkiye'de kamu maliyesi ve maliye politikası dersleri veren, ünvanı doçent olan hocam. oldukça bilgilidir ve öğrenci dostudur. ancak bölümdeki bütün işler başına kaldığı için sinirleri çabuk yıpranmıştır, umulmadık anda sinirlenebilir ancak; sonra gelir özür diler.
 • derya gibi hoca. dersi anlatmasını, öğrenciyi yakalamasını iyi bildiği gibi öğrencisinin kafasında sorular oluşturmayı ve onu düşünmeye sevketmeyi de layıkıyla beceren mülkiye'nin yeni dönemde yetişmiş en iyi akademisyenlerindendir. ismail türk'ün öğrencisi olmakla mütemadiyen gurur duymaktadır.
 • belki de mülkiye'nin açık ara en iyi hocası.dersine girdiniz mi çıkmak istemezsiniz.benim gibi dersi sevmeyen bir insana bile dersi sevdirmeyi başarmıştır.
 • mülkiye'den ayrılıp, harran üniversitesi'ne giden profesör.gidişiyle bizleri üzmüştür.ayrıca mülkiye'de maliye bölümü yine profesörsüz kalmıştır.
 • en iyi maliye hocalarının başında gelir.
 • donup baktigim zaman, mulkiyenin ikinci sinifinda dersini aldigimiz icin kendimizi sansli hissedebilecegimiz bir suru hocamiz oldu.

  eski kusaktan yuce insan hz. yahya sezai tezel, yasayan kutuphane ergun turkcan, bilge profesor celik aruoba, hadi bir de telif milyarderi bellona erdal unsalla turk iktisatciliginin en caliskan adami aykut kibritcioglu.

  genc kusakta ise yakisikli gitarist emrah aydinonat, ozgurluklerin ve insan haklarinin yilmaz savunucusu kerem altiparmak, cem yilmazdan sonra turkiyenin en komik adami vedat buz, iktisadin aykiri cocugu altug yalcintas ve maliyenin super stari abuzer hoca.

  kutuphanemde abuzer hocanin kamu maliyesi ve maliye politikasi kitabini gorunce hatirladim o zamanlari. uzun suren dersleri, tatli tatli anlatisi, dunya iyisi olusu yeniden belirdi dimagimda.

  velhasil i abuzer hoca da terk etti mulkiyeyi. atti kendini dogup buyudugu topraklara. belki de en dogrusunu, en basta o yapti, kimbilir. simdi olan bitene bakinca, hayat gercekten de boyle buyuk kararlari bir an once almayi gerektiriyor. obur turlu, bir kere takildin miydi akintiya, savrulup gidiyorsun gidebildigin kadar. ve bir bakmissin, yol bitmis..
 • harran üniversitesinde maliye profesörü. maliye alanında pek çok eseri mevcut olup kurum sınavlarında başvurulacak baş kaynakların sahibi.