• başlığı okurken elime salça bulaştı.
  • bir zamanlar (bkz: kilikya ermeni krallığı)’na ev sahipliği yapmış bölgeyi konu alan üçgendir. çok net bir biçimde türkiye’nin en sıcakkanlı insanları buradan çıkar. toplum yapısı en az izmir kadar hatta belki daha fazla sekülerdir. kadın erkek eşitliği konusunda hiçbir il bu üçlü ile yarışamaz. üç şehirin de oldukça modern ve insani gelişmişliği yüksek yüzü vardır ancak kimse bu yüzünü görmek istemez. herkes bu şehirlerin 80 sonrası yaşanan göçle dejenere olmuş yüzünü görmek ister.
  • başlığı okurken terledim.
  • adanada kebap , mersinde tantuni , hatayda künefe ye sonra da kendini soguk sulara birak oh mis

edit :düzeltme
  • türkiye'nin en kral insanlarını barındırmasının yanı sıra yaz aylarında yaşaması en zor üçgendir.
  • karadenizli dağ ayılarının aklı alamaz buradaki mert, düzgün ve kibar insanları.

edit: özelden gelen hakaret mesajlarına topluca cevap veriyorum.
    öhm. adana şivesi ile okuyunuz: lan dayı gevşeğe bak bize posta koyuyür.
  • türkiye'yi besleyen delta. toprakları müthiş bereketli havza. yaz aylarında hatay, adana ve gaziantep, mersin kıyılarına göç eder. kışın iç kesimlere yeniden çekilirler.
  • başlığı okurken iki kilo aldım. şimdi muhtemelen pahalanmistir ancak 10 sene önce çok uyguna çok güzel karın doyurulurdu oralarda.
  • ilginçtir ortadoğu'ya oldukça yakın olmasına rağmen türkiye'nin en seküler bölgelerinden birisidir burası. nam-ı diğer çukurova.
    hatay için pek bir şey diyemem gidip görmedim. ancak mersin ve adana bambaşkadır. bir elmanın iki yarısı gibi birbirlerinin eksiklerini kapatırlar. şu iki şehir birleşse gerçekten türkiye'nin muazzam bir lokomotif şehri daha olur.
    doğası ve sahilleri ile mersin, gelişmişliği ve imkanları ile adana, arkalarında uzanan canım toroslar, önlerinde akdeniz ve bereketli topraklarıyla gerçekten eşsiz bir bölge burası.
  • dünyanın en verimli topraklarına ve lezzetli su yataklarına sahip üçgendi bir zamanlar. üzerine inşaat yapıp anasını sktiler o güzel üçgenin.
    helenistik dönemin en muhteşem mimarisi ve harmanının köklerini de o üçgende ararsanız bulursunuz. bugün sistematik şekilde cahilleştirilmiştir.

sonra neden dünyanımızın ağzına sıçıyor bu salgın hastalıklar ve sıcaklar. gayrısı düşünülemezdi zira bu katliam tranvayında.
    hâlâ bir şeyleri kurtarmak için şansımız var. ama öncesinde yokoluşa kirli yabancılıktan kurtulmalıyız.
hesabın var mı? giriş yap