şükela:  tümü | bugün
  • başlığı okurken elime salça bulaştı.
  • bir zamanlar (bkz: kilikya ermeni krallığı)’na ev sahipliği yapmış bölgeyi konu alan üçgendir. çok net bir biçimde türkiye’nin en sıcakkanlı insanları buradan çıkar. toplum yapısı en az izmir kadar hatta belki daha fazla sekülerdir. kadın erkek eşitliği konusunda hiçbir il bu üçlü ile yarışamaz. üç şehirin de oldukça modern ve insani gelişmişliği yüksek yüzü vardır ancak kimse bu yüzünü görmek istemez. herkes bu şehirlerin 80 sonrası yaşanan göçle dejenere olmuş yüzünü görmek ister.
  • yaz mevsiminde aralarına klimayı da alırlar.
  • başlığı okurken terledim.
  • adanada kebap , mersinde tantuni , hatayda künefe ye sonra da kendini soguk sulara birak oh mis

edit :düzeltme
  • türkiye'yi besleyen delta. toprakları müthiş bereketli havza. yaz aylarında hatay, adana ve gaziantep, mersin kıyılarına göç eder. kışın iç kesimlere yeniden çekilirler.
  • türkiye'nin en kral insanlarını barındırmasının yanı sıra yaz aylarında yaşaması en zor üçgendir.
  • karadenizli dağ ayılarının aklı alamaz buradaki mert, düzgün ve kibar insanları.

edit: özelden gelen hakaret mesajlarına topluca cevap veriyorum.
    öhm. adana şivesi ile okuyunuz: lan dayı elemana bak bize posta koyuyür.
  • çukurova gibi güzel bir delta ovasını içinde barındıran muhteşem üşgendir. gerçekten üçgendir. adı üstünde delta ovası. adana'da balkonumdan bakınca mersin, akdeniz ve hatay tarafına doğru her yer ufuk çizgisi gibi. yemyeşil narenciye bahçeleri... kuzeye ve kuzey batı, kuzey doğu tarafına bakınca yüpyüksek ucu karlı dağlar... ala dağların arasından gelen seyhan nehrinin oluşturduğu istanbul boğazı gibi göl... gerçekten muhteşem bir coğrafya.
    edit: ey istanbullular, egeliler, karadenizliler buraları hep suriyeliler işgal ediyor. kıymetini bilmediniz...
  • başlığı okurken iki kilo aldım. şimdi muhtemelen pahalanmistir ancak 10 sene önce çok uyguna çok güzel karın doyurulurdu oralarda.