• sosyal yaşam, gece hayatı, ucuzluk, rahatlık, akademik ortam, ulaşım, alışveriş imkanları gibi konularda adana'nın tur bindireceği versus. antepli kardeşlerim üzülmesin, bişeylerin üstüne fıstık serpip kendilerini yatıştırsınlar.
  • yaşamak için adana, yemek için gaziantep.
  • adana tek gecer.
  • adana'da belediye başkanlığına aday şahıs, vatandaşlara öküz iması yapacak ve % 45 ile seçilecek! %10'u bile geçemez. dolayısıyla versus yapmaya bile gerek yok, adana özgürdür, demokratiktir, sosyal anlamda gelişmiştir, iktidar yalakası olmadığı için yıllardır cezalandırılmaktadır. yıllardır haber bültenlerinde görülen, aslen adanalı bile olmayan insanların adliye kavgaları ile bağdaştırılmıştır. evet adanalı arızadır, agresiftir, gölgesi ile bile kavga edebilir. fakat başka çok az memleket vardır ki ramazan ayında bir masada oruç tutan insanlar iftarını açarken yan masada oruç tutmayanlar rakısını içer, mezesini yer ve bu iki grup güle oynaya o anını yaşar. gidin gaziantep'e ve bu olayı deneyin!

tarım'da bir numara olabilecekken, hükümetlerin tarımı harici bedhahlara peşkeş çekmesiyle maalesef çiftçisi zor durumlara düşmüştür.

adana başkadır. kapalısı, açığı, inançlısı, deisti, ateisti mutlu mesut bir arada yaşar. siyasi dinci saçmalıklarıyla işi olmaz adana'nın veya adanalının.

çok ama çok kötü bir şey yazacak olsaydım, sadece yazın bu memlekette yaşanmaz derdim. güzeldir benim memleketim. memleketlimi ise metaforik anlatacak olursam, öldürüp gömersin ama mezarı başında da hüngür hüngür ağlarsın.
  • oo mikromilliyetçilik alırım bir dal.

şu antep adana hatay gibi biribirinden güzel kentlerin birbiriyle sidik yarıştırması ne kadar üzücü cidden.

biraz karadenizlilerden feyz alın, biribirinizi kollayın eyy kilikyalılar, eyy mezopotamya'nın kadim insanları.
  • adana mutfağı antep mutfağının getir götürünü yapar.
  • antepte 20 sene yaşayan biri olarak söylüyorum. sizin şu an antep sandığınız yer aslında suriye. :(

yani adana her türlü alır bu versusu.
  • yemek
    bırakın adanayı türkiyede herhangi bir şehir gaziantep ile boy ölçüşemez
    sosyal yaşam
    konser, baraj gölü, gece mekanları, gibi bir sürü açıdan adana çok daha iyi
    demografik yapı
    adana çok daha kozmopolit, daha az dindar ve muhafazakar, daha kültürlü insanlara sahip
    sanayi ve ekonomi
    gerek sanayileri gerek de ihraç/ithal ürünleri ile gaziantep alır
    not: köküm antep memleketim adana
  • konu yemekse gaziantep ama refah düzeyi, kültür, çağdaş yaşam, insanlık, özgürlük v.s. olarak bakacak olursak birak gaziantep'i türkiye'nin 4 te 3 ü adana'nın yanına yaklaşamaz.
  • adana'da en siradan mekâna gitseniz, sana kimse salata ister misin diye sormaz. 5 çeşit salatan önden gelir. bunun için
    para yazmazlar. biterse ilave ederler. ciğeri ile, el kıyması adana kebabı ile hem göze, hem cebe, hem de damağınıza hitap eder. paran yoksa sonra ver derler. antepliler 3 parça küşlemeye yanında salatasız, susuz 45 tl yazıyor. lezzetli olsa ne olur? sofraya oturduğun zaman rahat edeceksin.
hesabın var mı? giriş yap