730 entry daha
  • askeri cumhuriyet yazısının giriş-gelişme bölümünde söyledikleri yeni değil. vasat bir islamcıyı karşınıza alırsanız üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri söyler. bu açıdan 20 senedir duyuyorum bu lafları. berber mustafa abiden bile dinledim hemen hemen aynısını. bir japonya göndermesi eksik.

finalde söyledikleri ise tamamen yanlış çıkarım. öyle bir yere getirmiş ki ordu diye bir canavar var ve halka eziyet çektiriyor akp isimli şövalye de gelip halkı bu canavardan kurtarıyor. evet ortada bir canavar var, evet halka eziyet ediyor ediyor ama bu canavarın adı ordu değil faşizm. son 10 senedir yaşadığımız da olsa olsa canavarın deri değiştirmesi olur. daha dün hopa'da bir gösterici polis tarafından öldürülmüşken bu yazının altına imza atmayı da sosyolojik öngörü eksikliğine bağlıyorum.

heyecanla kahraman bekleyen ortalama genç tavrındasınız. "abi şebnem ferah rockçı yaa", "uu bandista çok süper grup, yaşasın devrim" demekten farkı yok bu yazıyı çok beğenmenin. gidin biraz arctic monkeys dinleyin.
2255 entry daha
hesabın var mı? giriş yap