• bir yandan recep akdağ'dan kurtulduğumuza seviniyorum. diğer yandan da sağlıkta şiddet yasasının çıkma ihtimaline. daha önce sağlık ocağında ve devlet hastanesinde çalışmış. ayrica kendisi cerrah. bu yasayı bu adam da çıkarmazsa kimse çıkarmaz artık.
  • kendisi doktor, eşi eczacıdır.

bu dönem sağlık politikalarında ilerleme bekliyorum. sağlık çalışanlarının haklarının iyileştirilmesini bekliyorum. bu dönem olmazsa daha da olmaz.
  • yeni sağlık bakanı.
  • beyoğlu belediye başkanıahmet misbah demircanile bir akrabalığı var mı diye merak ettiğim. recep akdağ enkazını toparlayamaz ondan bir ümidim yok tabii ki.
  • hekime şiddete yönelik basın açıklaması ve kınama konusunda sağlık bakanlığı makamından ilk kez açıklama yapılmasına neden olan sağlık bakanımız.

son yaşanan ve adli makamlara intikal eden hekime şiddet olaylarıyla ilgili bakanlığın bu konuyla ilgili yakın takipte olduğunu belirtmiştir. sağduyusundan dolayı kendisine bir doktor olarak çok teşekkür etmek istiyorum. umarız ki sağlıkta şiddet yeni yasalarla son bulur artık.
    https://twitter.com/…rcan/status/888885380979855360
  • yeni sağlık bakanıdır. recep akdağ'ın gitmesi tüm sağlıkçıların gönlüne su serpmiştir adeta.
    kendisini hiç tanımamakla beraber çok ümitliyim. umudumuz kırılmaz insallah.
  • tolga karel'in talip olduğu bir pozisyonda görev yapacak, beklenti çok yüksek...
  • enkaz devralmıştır. altında kalması muhtemeldir.
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin birinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 54.hükümet/devlet bakanı/28 haziran 1996/30 haziran 1997/samsun/rp/1 yıl 2 gün/1 yıl 2 gün

not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • ülkede yıllardır ilk defa sağlık çalışanlarının yanında durulduğunu söyleyen bir sağlık bakanı oldu. başından beri yapılması gereken buydu "benim halkım her zaman haklıdır" ya da "hasta acilim diyorsa acildir" gibi facia söylemlerin ardından ilk defa mantıklı bir şey duyduk sağlık personeliyle ilgili.

umarım sağlık konusuna genel yaklaşımı da bu hassasiyette devam eder de aynı ideolojide olmasak da takdir edebileceğimiz bir bakanlık performansı görürüz kendisinden.
hesabın var mı? giriş yap