• susmak istemiyorum, yazsam ne yazacağım?
    ahmet türk'ün elleri kelepçeli fotoğrafında yüz bin yıllık zulmü gördüm demin. kabil'i, kerbela'yı gördüm o bakışlarında. madımak'ı, 12 eylül'ü, diyarbakır zindanlarını gördüm.
    hak, hukuk tanımayan insanın elinde paçavraya dönen adaleti gördüm.

hasta bu insan, hasta... yazıklar olsun böyle ülkeye, yazıklar olsun nefretin körelttiği gözlere, yazık olsun.
  • devlet bahçeli bile tutuksuz yargılanmasını istemiş. ama gel gör ki...
  • ısid'li katil yamyamlarin ortalikta fink attigi bir zamanda ahmet türk'e reva görülenlerin tercümeye filan ihtiyaci yok. ben zaten ondan gectim, biraz bu halin sorumlulari üzerine kafa yoracagim. devleti saymaya gerek dahi yok; gözü olan, akli balig olan görüyor biliyor. digerlerine bakalim biz:

illa bir seye hainlik denilecekse, buraya pkk'nin yaptiklarini yazip bunun hincini ahmet türk'ten cikarmaya cabalayan tiplerin bu topraga, kürtlere türklere verdigi zararla baslayabiliriz buna. ha siz, ha kürt türk demeden sivil halka saldirmakla, saldirilmasinin zeminini yaratmakta en ufak cekince duymayan pkk.

pkk demisken; eskiya ve avanesi saniyorlar ki, beyefendinin baskanligini destekleyen bir kac satilmisla kürtleri istedikleri dalda oynatirlar. kürt siyasi harekati ne yazik ki bunlarin eline defalarca koz verdi, durumun buraya gelmesinde cok agir sorumluluklari var. surec tiyatrosunun ugruna gezi ayaklanmasina, ayaklanmayi dogudan da yükseltecek, türk/kürt halklarini ve onlarin ilerici ve ezilen kesimlerini biraraya getirecek ve muhtemel ortadogu'nun kaderini degistirecek ivmelenmeyi harcadilar. hani bir zamanlar "kobani devrim degildir" diyenlere saymadiklarini birakmayan cengaverler vardi, sanki bin yil gecmis üzerinden, öyle geride kalmis ki. "o gizli masalarda neyin pazarligini yapiyorsunuz, niye halklardan sakliyorsunuz" diyenlere de dayilanlar vardi. sonrasinda dünyada esi benzeri olmayan sekilde sivil halkla düzenli ordu karsi karsiya getirdi bu politik, askeri dahiler. ben elbet kürt halki bunlardan bunun hesabini sorar diyordum, yanildim. dilerim bu böyle kalmaz. sur'da bombalar patlarken, iki kilometre ötesinde sokak dügünleri yapildi, güc sever ortasinif sonunda gelecegi göklerden garantili, petrollü barzani'ye dönmüs yüzünü, öyle diyor, oralarda iki ay gezen kardeslik. bu ortamda daha gecen yaz kilina dokunulsa ülkenin altinin üstüne gelecegi selo'dan baslayip yasalda kim var kim yok toplamaya basladilar, deriiin bir sessizlik. hdp, chp'den akp'den de yilmis yiginlara umut oldugu, genc rengarenk kesimlerden, dindarlara kadar taban buldugu o dönemi de kandil'in, imrali'nin gölgesinden cikamayarak zayi etti. hee, bir de artik geleneksel, "ben savasiyorum, kitle benim, dedigimi yapacaksin" diye sola, kadin hareketine, ucan kusa alinan tavirlar, tehditler de her seferindeki kirilmayi yine getirdi. dejavu dedigin bir kere olur agalar, bin kere dön baba dönelimin adi nedir bilen var mi?

simdi ahmet türk, kasri kanco, kürt feodalitesi, düzen politikacisi falan filan, dogrusunuz. lakin ahmet türk bunlardan ibaret bir insan degil. benzerleri her devrin adami olup göbek göt büyütürken ahmet türk bu yasta inandiklari ugruna hala bedel ödeyen, zulme ugrayan bir insan. o hasepten, esegin büyügünü ahirda unutmadan, kendimi de yaziyorum o listeye. kendisinden özür diliyorum, vatandas olarak, dogdugumdan bei yapip ettiklerimin onu bundan koruyacak bir hükmü olmadigi icin.
  • bir türk olarak kendisinden özür dilemek istiyorum.
    gece gece içimden geldi.
    yapabildiğim tek şey bu.
    kendisine methiyeler düzemiyorum, fazlaca bir bilgim de yok kişiliği hakkında.
    milletvekilliği yapmış, adi bir suça karışmamış, bu yaşında bir insanın ne uğruna bu muameleye maruz kaldığını anlayamıyorum.
    her ne kadar kendimi artık ait hissetmesem de ülkem adına, milletim adına, devletim adına kendisinden özür diliyorum.
    bariz bir suçu varsa da bilmiyorum ve bana söylenmedi.
    yaşadıklarından ötürü utanıyorum.
    sadece kayıtlara geçsin istedim.
  • şahsen iyi bir insan olduğunu, samimi bir şekilde insanların ölmesinden üzüntü duyduğunu düşünüyorum. bununla birlikte içinde bulunduğu durumun birincil müsebbibi şahin kanattan kürt siyasetçiler ve bizatihi pkk'dır. zira akpyi tek başına iktidar olmaktan men edebildiğimiz ve kürt siyasetinin neredeyse herkes tarafından gayet meşru kabul edilebildiği o inanılmaz şanslı 7 haziran sürecinin ardından, hiçbir mantığa uymayacak şekilde pkk aşırı derecede silaha sarılmış ve gelen onlarca şehidin ardından türk toplumunu haklı olarak anti-kürtçü paralelinde birleştirmiştir. devamında yaşanan olaylar herkesin malumudur. ahmet türk ve diğer tüm tutuklu kürt siyasetçiler öncelikle pkk'nın 7 haziran sonrası o saçma sapan değişiminin nedenlerini sorgulamalıdır.
  • valiliğin yaptığı açıklamaya göre kelepçesiz olarak götürülmüş siyasetçi. fotoğraflarda kelepçeli olup olmadığı anlaşılamıyor ancak askerlerin koluna girişi yardım amaçlı gibi görünmüyor. eğer valilik sırf fotoğraflarda kelepçe görülmüyor diye akp'den bile gelen eleştirileri bertaraf etmeye çalışmış olabilir mi? bu kadar mı kaybettik?
  • tutuklu olarak adli işlem görmesi tepki çeken zararlı bir devlet düşmanı olan şahıs.
  • o, şu veya bu aklıma gelmiyor da, deniz baykal ile beraber içmiş oldukları rakı geliyor aklıma ilk.
  • en azından savundukları şeylerden fırıldak gibi dönmeden siyaset yapıyorlar!
    bu bile yeter!
    (saray uşaklığı yapanlara)
  • an itibariyle tahliye edilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap