• ilk kez uçağa biniyorum, yapayalnızım, tırsmış bir haldeyim... gece, hava yağmurlu. yerime oturdum, babamdan mesaj geldi:

balkondayım.

olsun saçmaydı belki ama, babacığım balkonda benim uçakla tepelerinden geçmemi bekledi. romantik adam...
  • - abine mesaj at gelirken tansaşa uğrasın kuş yemi alsın.
    - anne bana mesaj atıncaya kadar direkt abime atsaydın ya mesajı.
    - sen de bana cevap yazıncaya kadar abine atsaydın ya istediğim mesajı.
  • anne: gel. sarho$ olsan da gel. baban daha gelmedi.
    $ahis: gelmem.
    baba: gelsene lan $erefsiz...

[tuzaktan kurtulunur]
  • -oglum eve gelirken 2 ekmek al, ya da. dur dur... alma.
    ??
  • arkadaşla kadıköyde akşamüstü vakti bir mekanda buluşulduktan sonra taksime geçilmiş, gece uzadıkça uzamış ve kalabalık olunmuştur.

sabaha karşı taksim taraflarında başka bir arkadaşın evinde kalınır, öğlene kadar uyunur edilir..

ertesi günü aynı şekilde geçer, zaten taksimde herkes, akşama doğru çıkılır evden yine içilir eğlenilir dans edilir, taksimde oturan aynı arkadaşta kalınır..

3. gece taksimde içilirken ilk gün kadıköyde buluşulan arkadaşın cep telefonuna mesaj gelir;
    "ekmeğe gerek kalmadı."
    arkadaş bi duraksar, bi dalar ve bi anda suratı renk değiştirir..

haliyle meraklanıp sorulur "ne oluyor lan ?"
    cevap : "abi ben ekmek almaya diye çıkmıştım."
  • dedem bana kontör yollamaya çalışırken mesajı turkcell yerine benim numarama atar:

"0537**** kontur 50"

bir şeylerin yanlış olduğunu farkeder ve 5 dakika sonra ikinci mesajı atar:

"0537*** kontur yollama 50"
  • kısa kesilen, anlatılmak isteneni sadece birkaç kelime ile anlatan mesajlardır.

babadan gelen mesaj:
    "paran yattı."
    cevap:
    "polis yok demiştim."
    baba:
    "ne polisi?"
    cevap:
    "espri yaptım baba yok bişey:)"
  • ben almanya'dayken annemden mesaj;

"brezilyada.deprem.olmuş.kızım.iyimisin.öptüm."
  • ortalıkta bırakılan telefon anne tarafından karıştırılmış ve bi arkadaşla yapılan muhabbetteki bolca amklar dikkat çekmiştir. anne dayanamayıp amk ne demek diye sorunca aklıma gelen ilk cevap. acayip merak ettim.

ertesi gün annenin mesaji beni iptal eder.

-nerdesin amk?
  • annemden gelen sms

"şu ayteni de boğcam habire benden gübre istiyo altı üstü b.k ama vermiycem"

(bkz: farmville)
hesabın var mı? giriş yap