• abd menseli rv ureticisi. ozellikle urettigi high-end cekme karavanlari ile unlu.

http://www.airstream.com/

oncelikle kalitesinin anlasilmasi bakimindan soyleyelim, 1935 yilindan beri uretilmis tum airstreamlerin %70'i faal durumda.

tum modellerinin aluminyum govdeli olmasi disinda, bu karavanlarin en buyuk ozelliklerinden biri 1940'lardan beri korudugu yumurta bicimi. airstream'in ayni dizayni israrla surdurmesinin sebebi ikinci el pazarinda urunlerinin deger kaybetmesini onlemek ve marka bilinirligini saglamak.

halihazihazirda satista olan airstreamlerin en kucugu 4.9 metre olan base camp modeli, en buyugu ise 10.3 metrelik panamerica.

panamerica, icinde 3.3 metrelik garaji (iki motosiklet yada bir buyuk atv rahat sigiyor) ve mutfaktan, banyoya donanimiyla hemen her turlu ihtiyaca cevap veriyor. tabii haliyle fiyati da tum airstreamler icersinde en pahali olani: ~ $85.000 [ dogal olarak bu fiyata karavani cekmek icin gereken ford f-350 ( ~ $30.000 ) dahil degil. ]

http://squob.com/…/airstream-panamerica-first-look/

http://www.airstream.com/…merica/photo-gallery.html

(bkz: olsa da yesek)

(bkz: sozluk bana airstream al lan allahsiz)
  • airstream karavanlarını ticari hale dönüştürmek istediğinizde, yani sosis, dondurma felan satmak istediğinizde ( ki bu tip airstreamları avrupanın birçok yerinde görürsünüz) karavana pencere açıp zarar vereceğiniz için izin almanız gerekir.
    karavan satışından önce, karavanın bütünlüğünü bozmayacağınıza dair imza atarsınız. karavan ile kazaya karışma durumunda, eğer tamir edilemeyecek durumda ise tek satabileceğiniz kurum yine airstreamdır ve bu satın alma işlemini new orleanstaki birim gerçekleştirir.
    hatta bu birim kazalı karavanları ucuza aldığı için airstream karavan alacak müşterilerine özel bir sigorta sistemide geliştirmiştir.
  • amerika menşeeli nefis karavanlar üreten firma. genelde sağda solda görüldüğünde "ah ulan şöyle bir karavanım olsa da gezsem her tarafı" dedirtir insana. yakın zaman içerisinde tr'de çok fazla gördüğümü de söyleyemem. bir de çok eskiden bu karavanları karayolları genel müdürlüğü falan alır ve şantiyelerinde kullanırdı. aynı mack marka kamyonlar gibi. neyse işin siyasetine girmeyeyim de ilgilisine amme hizmeti de yapmış olayım; şöyle bir araştırdım ve memlekette acaba satılan airstream karavan var mı diye bir baktım. eli yüzü düzgün en iyisi linkteki. ilgilisi varsa sahibini arasın alsın.

link: airstream karavan

edit: sırf meraktan aradım ve sordum; orijinal mi diye, tamamen orijinal olduğu söylendi. ilgilenenlerin bilgisine!
  • yakında ülkemiz yollarında görülecektir...
  • the accountant'da görüp aşık olduğum rv.
  • (bkz: airbnb)
  • en küçük karavana 135 bin dolar fiyar verdiler. begenmeyenin zevkine, o parayi verenin kafasina sokayim.
  • pat metheny group'un american garage albümünün ikinci parçası. ayrıca albümün kapağında bu markanın karavanları vardır.
  • androidinizden pc'nizdeki dosyalara bağlanabileceğiniz bir app.
hesabın var mı? giriş yap