• çokta da azda da kötüdür.

(bkz: çokta)
  • bazi acilardan katilabildigim bir gorus. var oldugu 17 sene sonunda;

sayesinde dis dunyaya kapanip kendi ozume dondum. sokakta bin turlu mendeburla karsilasmamak icin disarda minimum seviyede vakit gecirdigimden kendime ve aileme daha cok vakit ayirdim. maddi ve manevi acidan tasarruf eder oldum

haftasonlari sadece sabahin erken saatlerinde ev disinda vakit gecirdigim icin bulundugum yerlerin guzelliklerini baska bir gozle gormeyi ogrendim. pazar gunu sabahin 6 sinda cevrede insan olmayinca goze guzel gorunen ne cok yer varmis..bir agacin dibine cokup sirtini dayamak ne buyuk keyifmis..polyanna oldum

tatillerde kimsenin ogrenip gitmeyecegi, tek basima dogayla ve ailemle vakit gecirebilecegim yerleri kurcalayip bulmaya calisirken cografi bolgeler, bitki ortusu, yuzey sekilleri konusunda uzman oldum

yasattigi koklu degisimler karsisinda dehsete duserken, ruh sagligimi nasil koruyacagimi ogrendim, kendi kendimin doktoru oldum, yeniden mutlu oldum

cehaletin ne feci birsey oldugu yuzume carpildikca kendimi daha fazla yenilemem gerektigini farkettim. hep arastirdim, okudum, inceledim. cevreme aktardim, ogrettim. olaylara farkli acilardan bakmayi ogrendim. tatmin oldum

atamin kiymetini daha iyi kavradim. her yonuyle degerlendirdim. gunahiyla, sevabiyla, yaptiklari, yapamadiklari ve hatta hatalariyla kabul ettim. gurur duydum
hesabın var mı? giriş yap