şükela:  tümü | bugün
 • akademik şahsiyet
 • gunumuz icin konu$ayim: aslinda zorunluluktan olunulup, sonradan "-bu benim idealimdi, ben oyle maddi $eyler pe$inde degilim..." diye artistik yapilan bir meslek. sonuc gene aynidir, bu tribe ragmen kari-kiz vermez!
 • bilim adina birseyler yapmayi seven, bildigi tek sey ders calisip, arastirip birseyler ortaya koymak olan, gelecek nesillere ogretimi amaclayan universite bunyesinde calisan gorevli. arastirma gorevlisi olmakla baslayan bu zorlu yol, profesorlukle noktalanır. universite ogrenimi goren her gencin karsilastigi, sahip oldugunuz diplomalari almaniza neden olan olan kisilere biraz acimasiz davranmiyor musunuz? onlarda insan. onlarinda hatalari, zaaflari, korkulari, istekleri, amaçlari, ruhsal bozukluklari, sexe duskunlukleri, hastalıklari var. bilimle ugrasan kişi her yonuyle mukemmel olmak zorunda diye bir kural da yok. her meslekte oldugu gibi iyiler ve kotuler var. goreceli olarak degerlendirilen bir kavram. bir ogrenciye gore kotu olan bir hoca digeri icin iyidir. milli egitimi eleştirip dururuz, ama universitelerimiz de ne yazik ki eskisi gibi kaliteli degil buda bir gercek. cozum icin neler yapilmasi gerektigini bilmemize ragmen, hicbirsey yapmiyorsak da bu bizim sucumuz. ayrica (bkz: ota boka kıl olmak)
 • bu ülkede bu ekonomik koşularda tüketim toplumunun sonu bitmek bilmeyen taleplerinin varolduğu bir ortamda üç kuruş maaş pahasına inandığı yolda üstelik hiç bir destek de görmeden yürüme mücadelesi veren gönül insanı.
  neymiş kendi kendisini sürekli yineleyen, birçok departmanında yaratıcılığı öldüren ortamda mı başarılı olmaktan korkacak bu insanlar. neymiş ki bu ortam böyle? bırakınız allasen....
 • ilim irfan dagitan yuksek lisansin bilimum stagelerinden gecmis $ahsiyetler.
  cok babalari, cok manyaklari, eli opulesi, yuzune tukurulesi turleri vardir.
 • asistan,yard.doç,doç,prof,ord.prof,multi prof,allame-i cihan olarak uzayan hocalar topluluğu
 • özellikle fen-edebiyat fakültelerinde hayranlık uyandıran, paradigmalarını yırtmış olarak gördüğüm, hiç bir komplekse sahip olmayan, öğrenciyle gayet arkadaş hatta dost olabilen insanlar grubu. saygılar sevgiler teşekkürler *
 • sempozyum, kongre gibi çeşitli bilimsel ortamlarda kendilerine verilen yaka kartlarını saklamarıyla tanınırlar. bu insan grubu doktora bitene kadar birayı tercih edip, doçent falan olduktan sonra ise direk şarap içmeye başlarlar. bunun bir nedeni de doçent olduktan sonra bırakmaya başladıkları top sakallarına biranın köpüğünün yapışmamasını istemeleridir. şaraptan da genelde anlamazlar, kırmızı şarabı soğuk içmeye kalkarlar.

  (bkz: bütün genellemeler yanlıştır)
 • emeğiyle geçinmeye çalışan kişi. genelde örgütsüzdür. öğrenmeleri gereken daha çok şey var.
284 entry daha

hesabın var mı? giriş yap