şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: overpowered)
 • o kadar nerflenmesinden sonra hala dan dun vuran herodur. pek görülmüyor artık ama prosu gelince de acı verici deneyimler yasatıyor hala. ustası olmak zor aslında çünkü çok fazla squishy ama ustalasınca da durdurulması zor.

  edit: yok yok cidden kamyon gibi vuruyor.
  edit 2: maalesef baya nerflediler, artık o kadar vurmuyor.
 • league of legends en iyi combo magedir. bakmayın assasin, stealth, melee yazdığına.
 • uygun itemlar ile rahatlikla 1 saniye icerisinde 800-900 dmg verebilen champion. lakin stun, surpass vb bir sey yedigi takdirde dan diye oluyor. mesela sion gibi stun atabilen bir tanky fighteri teke tek almak zordur.
 • league of legends semalarında ana siken champion olarak anılmaktadır efenim.
 • vi yi bile counter layabilir, kendisi 'feedlendiği' taktirde babası gelse tanımaz. main champ imdir, canımın içidir. yeni akali oynamaya başlayan varsa tek önerim oyunun başında fazla agresif olmaması, harasslamasıdır. ayrıca çok tank değildir , çabuk ölür. bu yüzden 6. level a kadar sakın önünüze gelene dalmayın. w skillinizin kıymetini bilin, akaliyi akali yapan şey o skilldir. hextech gunblade i ilk çıkın , ayrıca aktifi de çok güzeldir bu item in. sorunuz olursa seve seve cevaplarım akali ile alakalı, yaklaşk 70 kere oynamışımdır akaliyle.
 • main herom olup eğer feedlenirse siz daha "anam akali geldi" demeye varmadan sizi öldürebilecek herodur
 • güçlü karakter. dendiği gibi counter'ı pembe ward'dır (pembe totem, görünmezlik totemi). nice akali pembe ward olduğunu bilmeden "görünmez" halde durur. bi de dururlar öylece sadece, bizim onları görmediğimizi sanır, ta ki kafasına stun'ı yiyinceye kadar.
 • kesinlikle düzene oturtulması gereken karakter.

  midde başlıyorsanız zaten ultiniz açılana kadar bir boka yarayacağınız düşüncesini kafadan atın. 6 lvle kadar çok pasif oynamak zorundasınız, hep geride durursunuz. hiçbir yeteneği sizi midde tutamaz, hele ki tehditkar bir karşı takım karakterine şansınız çok azdır. bu yüzden hep geride durursunuz, karşı takım minyonları sikip, lvl atlarken, siz çok geç ulti atarsınız. tamam buraya kadar kötü, akali'nin en büyük handikapı bu işte.

  sonrası karşı takım için kötü oluyor. ultisi açılınca da tam bir çılgına bağlayan hatun oluyor. durduruna aşk olsun. bir de eşyaları güzel dizersen akali'li bir takımın yenilmesi çok zor. bu bağlamda ultisi açılana kadar midde ya jung yardımıyla ayakta durması gerekiyor ya da hep pasif oynaması gerekiyor.

  işte bu sebepler yüzünden düzeltilmesi gerekiyor. 6 lvl öncesi yeteneklerindeki hasarı biraz daha arttırıp, 6 sonrası ortaya çıkan ultisi için azaltma yönüne gidebilirler. ki böylelikle dengelenebilir bir karakter olabilir.

  her an geberebilirim korkusuyla 6 lvle kadar midde tutunmak nedir, sen bilir misin ey lolcü.
 • main champim. denildiği gibi 6 lvl olana kadar arkada takılmak iyidir, ulti açıldıktan sonra yardırın gitsin.