şükela:  tümü | bugün
  • en kısa zamanda yapılması gereken şey, ama işte olmuyor. telefon, e-posta, whatsapp, kamera, haritalar, sosyal ağlar vb o kadar hayatımızda ki bu pratikliği bırakamıyoruz.
  • sadece whatsapp kurabilecek kadar akıllı olanını bulsam bugün başlayacağım eylem. bilgisi olan yeşillendirsin...
  • dokuz eylülden beri yaptığım olay. insanın hayatında bir hafiflik getiriyor doğru ama onun yerine pc başında geçirilen süre daha da artıyor, en azından yatarken ve kalktığımda herhangi bir enformasyon almıyorum bu bile başlı başına bir olay.
    iyi taraflarından biri de akıllı telefon insanı daha çok içeriği tüketen 'şey'e dönüştürürken pc üretici olmaya da teşvik ediyor. eyyorlamam şimdilik bu kadar.
  • sizin yerinize para transferlerinizi takip edecek bir yardımcınız olduğunda yapabileceğiniz eylem.
  • hiç kullanmadım, şu an çalıştığım iş yerimdekiler e-mail'den habersiz yaşadıkları için gelecek ay en ucuz ikinci el olanından alacağım bir tane. bildiğin tuğla gibi bir telefonum vardı, maksat saati kullanmak sonuçta, o da geri döndürülemez bir şekilde ölünce (zombi?) mecburen yeni bir tane almak şart oldu.

o değil de resmi bir kurumun nasıl e-mail kullanımı olmaz, bak hala şaşırıyorum.

neyse. annem kullanıyor mesela akıllı telefon. stres abi, görüyorum, sürekli bir güncelleme, virüs, ayar bozulması filan. benim telefon 50-60 liralık bir şeydi, öldü, yas bile tutmadım. bilgisayarı ve interneti de amaca yönelik kullananlardanım ben zaten. arada ekşi'ye takılmam ve bir iki yabancı dizi takibim hariç genelde eğitim vs. işleri için kullanıyorum bu bilgisayar denilen yaratığı da.

yani diyorum ki; maksat iletişimse hemen her telefon iş görüyor. akıllı istiyorsan ona da tamam. en fazla 2000 tl ver (ki onu da vermem herhalde)-al. ama gidip de bir telefona -bir arkadaşın kendi deyişiyle- 9000 tl verirsen o zaman ben asıl senin aklından şüphe ederim arkadaş.
  • 1 aydır ekranı kırık olduğundan yaptığım eylem. etrafımdakiler de alıştı bu duruma.

whatsapp ı derseniz web.whatsapp.com imdadıma yetişiyor.