şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdilik 321 tanedir.

  --- alıntı ---

  321 kütüphane artık yok

  türkiye, kütüphaneler haftası’nı kapatılan yüzlerce kütüphaneyle kutluyor. 31 mart-6 nisan tarihleri arasında 50. yılı kutlanan kütüphaneler haftası nedeni ile kültür sanat ve emekçileri sendikası (kültür – sanat sen) yazılı bir açıklama yaptı. sendika, 321 kütüphanenin önce protokollerle yerel yönetimlere devredildiğini sonra da kapatıldığına dikkat çekti. 2004’de halk kütüphaneleri sayısının bin 367 iken 2012’de bin 112’ye düştüğü kaydedildi. açıklamada ayrıca iktidarın, bilimsel bilginin geleceğe aktarılmasında tarih boyunca önemli paya sahip kütüphaneciliğe yaklaşımını protesto ederek, kütüphane haftası’nı kutlamayacakları belirtildi.

  http://www.insanokur.org/?p=59211

  --- alıntı ---
 • "açılan residans, avm, ve bir sürü para getirecek yatırımlar dururken kütüphane de neymiş? insanlar okur yazar olur mazallah, sonra da bu iktidarı eleştirir falan filan..."
  kısacası düşünen değil, para kazanan ve kazandığı ne varsa tüketen birey amaçlayan iktidar politikasıdır.
 • büyüklü küçüklü yaklaşık 3 bin tanedir.
  2002-2018 yılları arasında devlet eliyle açılan kütüphane sayısı 11.

  ahmet hakan şerefin yok, namusun yok. şu kıraathane lafını kütüphaneye çevirmeye çalışıyorsun hala. arsız köpekler sizi.

  kaynak : link
 • bırakın kapatılan kütüphane sayısının daha türkiye'nin çoğu üniversitesinin bile kütüphanesi 24 saat hizmet veremiyorken iktidarın bu konudaki çapsızlığını, vizyon yoksunluğunu anlayabilirsiniz.

  kek mek hikaye. vizyon anca yeme içmeye yeter.