anarsist devlet memuru

  • 9032
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

albert einstein pasaklı bir yahudiydi

maltepe milli eğitim müdürlüğü aracılığıyla dağıtılan kitaplarda geçen ifadelerden biriymiş bu.. diğer ifadelerden bazıları şu şekilde; edison küpünü doldurdu, einsten pasaklı bir yahudiydi, darwin'in gençliği maymunlara fıstık atmakla geçti.

haberi okuyunca uzun zaman önce sözlükte rastladığım bir yazı geldi aklıma.. aşağı yukarı şöyle birşeydi:

"her şeyin dinde mevcut olduğunu, dinde mevcut olmayanların da zaten hükümsüz olduğunu düşünen bilimsiz bir kalabalık, size zararı olmamış, aksine muazzam katkıları olan ya da olabilecek izler bırakmış adamları bu tarz aşağılık yöntemler kullanarak karalamaktan çekinmiyor. albert einstein, edison, karl marx, charles darwin, sigmund freud ve daha bir çok bilim insanını yahudi, sapık, ateist gibi etiketlenmelerle ötekileştirilip, dikkate alınmaması gereken kişiler olarak lanse etme gayreti güdüyorlar."

üstelik bütün bunları emperyalist batı'dan aldıkları destek ve fonlarla yapıyorlar. ortadoğu'da bilimin gelişmemesi ve dolayısıyla sömürgelerinden mahrum kalmak istemeyenler, bu coğrafyadaki karanlık odakları onlarca yıldır destekliyor ve son hızla desteklemeye devam ediyor.

devamını okuyayım »
21.10.2012 15:48