• hamdolsun şimdi yalnızca 1 tl.
  • hedef kitlesine, "siz ne andaval sigirsiniz ya, ne desek inaniyorsunuz" diyordur icinden.
  • eskiden wc 1 milyon, bira 1,5 milyondu. şimdi wc 1 lira, bira 15 lira. afiyet olsun.
  • o karanlık zamanları çok iyi hatırlıyorum.

hiç unutmam halamlarla bodrumdaydık, hali vakti yerindeydi halamların lüks yatları vardı. neyse gece dolaşırken bir anda fena halde çişim geldi. derken mecburen girdik bir tuvalete işimi gördüm çıktım arkamdan eniştem ve kuzenim cikti. çıkmaz olaydık. "birer milyon abi" cümlesini duyunca dünya başımıza yıkıldı. odenmesi gereken 3 milyon lira vardı. beni rehin aldılar eniştem gitti 800 bine yatı sattı, 2 milyona da şirketi sattı, saolsunlar 200 bin de indirdiler anca ödeyebildik. bir gecede fakir kaldık.

ama şimdi öyle mi rahat rahat sıçıyoruz.
  • beni çok aydınlatan bilgidir. eski para-yeni para çevriminde zorlanıyordum, bundan sonra tuvaleti ölçü birimi olarak kullanabilirim. 1 tuvalet = 1 milyon eski tl = 1 tl

ayrıca, erdoğan seviyeyi bayağı düşürdüğüne göre, seçim atmosferine de girdi demektir.
  • şimdi 3-4 ev alinan paraya eskiden sadece tuvalete giderdik. ehonimi gerçekten iyi.
  • bize kaliteli,doğru dürüst siyasetçi değil böyle ortalara sağlam vuracak laf cambazı adamlar lazım.yahu bu halk bu wc muhabbetini yiyorsa ve seviye bu kadar düşmüşse sen de aynı telden vur be kardeşim.
    örnek olarak:eskiden 800 milyon lira asgari ücret vardı şimdi 1400 tl.
    eskiden ezan yarım saatten fazla okunuyordu(camiler arası daha doğrusu ezanı okuyanların saatlerinin farklı olmasından dolayı) şimdi merkezi sistem yüzünden 2 dakikada bitiyor. hayırdır ezan sesinden rahatsız mı oldunuz.

bize bu şekilde siyaset yapacak adam lazım.
  • edirne otogarındaki tuvalet metro tekeline girene kadar 50 kuruştu.
  • adam hala 12 yil önce gerceklesen bir olayla övünmeye devam ediyor. aslinda 12 yil gecti, hala yeni paraya alisamayan kendisiyle aziz yildirim kaldi herhalde koca ülkede.

yalniz bugün yaptigi iki aciklamadan biri bu. digeri ise biz geldigimizde dogu illerimizde ohal'i kaldirdik da noldu? ciddi ciddi bu adamin bugun konustugu iki konu bu. yani su iki konuyu evirip cevirsek yine de düzgün bir tarafini bulamayiz. bu adam 15 yil önce de sacmaliyordu. ama arada sirada. bugunlerde ise günde en az iki üc tane zaytung tarzi sacmaliyor, artik tam bitti diyoruz, yine sacmaliyor. böyle giderse iki üc sene sonrasini düsünemiyorum.
  • 2002 yılında asgari ücret 184 milyon imiş, yani bir asgari ücretli 1 milyondan 184 kere tuvalete gidebilirmiş. şu anda asgari ücret 1400 lira, yani 1400 kere gidersin tuvalete. akp döneminde asgari ücretli bir çalışan 7 kat daha fazla tuvalete gidebiliyor. almanya korkmasında kim korksun.
hesabın var mı? giriş yap