• kıskançlık ve kuşkuculuk gıbı huylara sahip, bu huylarla cevresınden cok kendisine zarar veren bayan burcu
  • duyarli, zeki, zaman zaman duygularinin esiri, tutkusuyla digerlerini korkutan,egosunu, ketumlugunu ve merhametsizligini yenmesi gereken, deli burcum.
  • "seni anlayamıyorum" lafını en çok duyan ve bu harika olmasından kaynaklanan burç
  • sanıldığı kadar tehlikeli olmayan zodyak dilimidir. hele ki hakkında onca yazılıp çizilen şeylerin bir çoğunu barındırmayabilir bünyesinde... mesela akrepler unutmaz evet, lakin kin de beslemezler. hepsi sürekli intikam peşinde yaşayıp harabolmazlar, kendileri için doğru olanı bulacak ve ilerleyecek kabiliyettedirler. düşünürler; uygulamak veya uygulamamak kendi seçimleridir. yanlış da olsa kendi doğrularını yaşarlar. çevrelerine zarar verdikleri külliyen yalandır mesela.. onlar daima en iyisini düşlerler. kiminin gerçekleşiyor, kiminin erteleniyor fakat hep biriktiyorlar birşeyleri bu burcun insanları... en azından ben bunu gördüm kendilerinde.
  • bir akrep için burçlar aslında iki ayrılırmış: akrep ve diğerleri*
  • bu burcun kadinlarinin cok tehlikeli oldugu soylenir.
  • hirsini bilmeyen insanlarin dahil oldugu burc.

ayrica (bkz: oyunlari fazla ciddiye alan insan tipi)
  • en bahtsız ve uğursuz burç kendimden biliyorum
  • çok iyi niyetli bir burçtur önyargıyla yaklaşmayın derim.karşısındakinin iyi mi kötü mü oldugunu çok kolay ayırt eder tavrını ona göre alır.genelde erkeği çevresine kadını kendine zarar verir
  • astroloji kitaplarını yazan insanların burcu. müthiş bir eğilimleri vardır dünyanın bu en tırt işine. şöyledir, böyledir bazen şöyledir ama bunu da yapabilir gibisinden yapamayacakları hiç bir iş olmadığına dair insanları ikna etmeye çalışmışlardır yazdıkları burç kitaplarında. tutarsızca ve fütursuzca. gerçekten de yaşamda kendilerini buldukları tek saha astrolojidir akreplerin. onun dışında tırt olduklarını şiddetle iddia edebilirim. birisi gitsin şu burç kitaplarının yazarlığı tekelini akreplerden devralsın alan kişi de mümkünse akrep olmasın.
hesabın var mı? giriş yap