• seçime kadar birbirinizden uzak durun. seçim sonucuna göre strateji geliştirmek gerekir.

(bkz: çomarların diline düşme)

ikinci turda kim yüksek alırsa herkes ona verecek. rahat ol.
  • aranan ruh budur. şöyle oynayası geliyor adamın.
  • yahu chp daha ne kadar kötü bir aday çıkarabilirdi bilmiyorum. tamam işleri kolay değildi, kimse de mucizevi bir aday beklemiyordu ama nasıl da gidip en kötüsünü yapabildiniz yine hayret...
  • ben kazanırsam sen de aynısını yap mesajı... ittifak değiller mi zaten. başkan adayı ayrı çıkarmış olsalar da seçime birlikte giriyorlar...

(bkz: gelin birlik olalım)
  • herifler o kadar alışmış ki sağa sola saldırılmasına, birlik ruhu görünce tuhaf geliyor, anlamlandıramıyor.
    ayrıca adam dilenmemiş ki duacısı olurum diye, destekçisi olurum demiş. ben şahsen esas amacı vurgulayan birlik mesajlarından çok etkleniyorum, adayın güçsüzlüğü veya yenilgiyi kabullenmesi olarak okumuyorum bunu. siz tabii 2000li yılların çocuklarısınız, güç algılarımız çok farklı maalesef
  • ince bunu demişse, malumun ilanıdır.

akşener başkan seçilirse sonuçta bir bakanlar kurulu kuracak. bu bakanlar kurulunun meclis’ten güven oyu alması gerekmese de iyi partinin meclis çoğunluğu sağlayamayacağı kesin. sadece başkanlık ve bakanlar kurulu kararnameleriyle idare etmek zor olacaktır. kanun çıkarmak için meclise gideceksin orada çoğunluğun yok! sonuçta koalisyonlar olmasın diye getirilen başkanlık sistemi koalisyonun babasını yaratacaktır. temel amca da bakan olacaktır, kabul ederse kılıçdar da bakan olacaktır.

ama bu ihtimali şimdiden dile getirmek biraz siyasi acemlik olmuş.
  • tamam birlik beraberlik güzel, iyi ve hos da memleket meselesini sarta baglamak da neyin nesi? ince'nin uslubu ile hem memleket meselesi diyeceksin hem de beni yardimcisi yaparsa diye sart kosacaksin yok oyle. eger memleket meselesi olarak goruyorsan sana hicbirsey vaat etmesine gerek kalmamali.
hesabın var mı? giriş yap