• muharrem ince'nin ziyaretinden sonra ülkenin her yerine devlet eliyle siyaset sokanlar tarafından görevden alınmış cerrahpaşa tıp fakültesi dekanı. merak etmesin. tarih üniversiteler bölünüp, bilim ayaklar altına alınırken koltukları için masaların altına saklananları değil, bu siyasi ve kötü niyetli kararlar karşısında dimdik duran alaattin duran'ları yazacak!
  • cerrahpaşa tıp fakültesi'nin onurlu dekanı. bölünme olaylarının en başından beri makam mevki için yanlışın yanında olmayıp elinden gelen her şeyi yapmıştır. ne yazık ki muharrem ince'nin okulumuza destek için gelmesi sonrasında görevinden alınmıştır.
  • bir tıp fakültesi öğrencisi olarak söylüyorum, kendisi gurur kaynağımızdır. bu ülkede ne yürekli hocalarımızın olduğunu bizlere hatırlatmış, daha çok çalışmamız gerektiği konusunda bizleri azimlendirmiştir.

buraları okuyorsanız eğer, sizlerin içi rahat olsun hocam. ne bizim bu ülkeden birer beyin göçü olarak gitmeye niyetimiz var ne de bu işin ucunu bırakmaya.
  • cerrahpaşa tıp fakültesi dekanı, psikiyatrist.

muharrem ince'nin destek ziyaretinden önce özel güvenlik amiri tarafından tehdit edildiği yönünde iddialar var. rektörler merkezi atamayla atanmaya başladıktan sonra bu tür rezaletlerin olacağından şüphem yoktu zaten.

kaynak

edit: yök başkanı açıklamasında alaattin duran'ı çok sevdiğini ama bu ziyaretin siyasi amaçla yapıldığını bu yüzden görevden alındığını açıkladı. acaba yök başkanı, odaları siyasi parti afişlerinden geçilmeyen öğretim elemanları hakkında ne düşünüyor.
  • muharrem ince'nin, cerrahpaşa'nın bölünmesine karşı direnişlerine destek vermesine izin verdiği için istifa ettirilerek, onuruna, yıldızlı madalya takmış, yürekli doktor.
  • bürokrasi ve hukuk tarihinde kara bir leke olarak kalacak olayın onurlu kahramanı. 10 yıl sonra bu dönemin belgeseli yapıldığında kendisinden, duruşundan ve maruz kaldığı uygulamadan uzun uzun bahsedilecektir.
  • (bkz: onur)(bkz: şeref)(bkz: haysiyet)

böyle kahramanlar da var işte ülkemizde,bu insanlar tutuyor bizi hayata bağlı.

helal olsun sana hocam.elini öpmek isterdim.
  • nazik, tertemiz iyi niyetli doğrucu bir adam. sırf öğrencilerinin ve mensubu olduğu kurumun iyiliğini istediği için görevden alınmıştır. umarım bu karanlık günleri derhal unutur alaattin hoca gibi insanların kıymetini toplumca biliriz.
  • çok şirin insan. bazı insanlar vardır, tebessüm edince otomatik olarak sen de tebessüm edersin. işte tam da öyle.

simit satıp onurlu yaşamayı, birilerinin önünde esas duruşta beklemeye tercih etmiş.
    verilen emri değil, doğru olduğunu düşündüğünü yerine getirmiş ve
    neticede özgürlükten yürüyemediğimiz ülkemizde istifaya zorlanmıştır.

ellerinden öpüyorum.

devran dönecek, bekliyorum.
  • şerefli bir insandır. inşallah ilerleyen dönemlerde bu şerefinin karşılığını alır.
hesabın var mı? giriş yap