• alex de souza fenerbahçe tarihine altın harflerle adını yazdırmış bir oyuncudur. ben önümüzdeki bir 100 yıl onun bu istikrarını yakalayabilecek bir yabancı oyuncunun geleceğine inanmıyorum. hatta bir adım daha ileri giderek onun türkiye'de yakalamış olduğu bu istikrarı yakalayabilecek başka bir yabancının herhangi bir klübe geleceğine de inanmıyorum.bu cümlemden hemen hagi-alex karşılaştırmasını yapmayı kalkışan arkadaşları başından tenzih ederim. ancaaaakkk; fenerbahçe'yi tam anlamı ile dönüştüren kişi ne aykut kocaman ne de alex'dir. balık hafızalı toplumumuz fenerbahçe'nin ne denli istikrarsız, ne denli kolay dağılabilen bir camia olduğunu unutmuş onu görüyorum. fenerbahçe'yi bu denli dağınık (farklı grupları olan) bir klüpten düzenli olarak hem ekonomik hem de birçok branşta spor anlamında başarı yakalayan klüp yapan kişi kim ne derse desin aziz yıldırım'dır. cumhuriyet tarihinde türkiye'de böyle köklü değişimi başarabilen çok az lider vardır. benim aklıma gelen tek örnek garanti bankası'nın 90'lı yıllardaki dönüşümüdür. alex fenerbahçe tarihinde çok özeldir bu tartışılmaz ancak bu, onun parasını her yıl düzenli aldığının, çok özel şartlarda çok ayrıcalıklı hissettirldiği bir camiada kolay kolay kimseye verilmeyecek kredinin ona verildiği gerçeklerini değiştirmez.bu son yaşananlarda ben onun tavırlarının fenerbahçe çıkarlarını arka plana atan ve kendisini düşünen bir oyuncu profiline benzettim.
    raul gibi real madrid tarihine damga vurmuş şampiyonlar ligi tarihin en çok gol atan oyuncusunun dahil zamanı geldiğinde yedek bırakıldığı, ya da yol ayrımına gidildiği bir futbol ortamında alex kendi isteyene kadar fenerbahçe formasını ilk 11 giymesi saçmalıktan başka birşey değildir.
  • bukalemunlar ne kadar yalarsa yalasın değil bugün hiçbir gün sözleşmesi feshedilmeyecek kaptan.
    bizim onu sevdiğimiz kadar o da bizi seviyor, boşa ümitlenmeyin.
  • kendisine yapılan muamele benim gibi bir çok fenerbahçeliyi takımdan soğutmuştur.
  • bugunku gorusmeden sozlesmesi feshedilmis ya da kalbi kirilmis bir halde cikmasinin aziz yildirim ve aykut kocaman ikilisi icin pek hayirli olmayacagini dusundugum futbolcu. umarim aziz yildirim krizi iyi bir sekilde yonetir ve kaptan en yakin zamanda takimla birlikte sahada yerini alir.
  • milyonlarca fenerbahçeli serdar ortaç olayını yalanlamasını büyük bir ümitle bekliyor.

kaptan ne olur yalan de!

(bkz: alex de souza'nın serdar ortaç dinlemesi)
  • aziz yıldırım bane, aykut kocaman james gordon ise kendisi the dark knight'tır. fenerbahçe'nin hakettiği ama şu anda ihtiyacı olmayan kahramandır alex de souza.
  • ilk duyumlara göre aziz yıldırım ile yaptığı görüşmesi olumlu geçtiği söylenen fenerbahçe efsanesi. umarız artık her şey yoluna girer alex de souza gol rekorunu kırar, heykeli dikilir, futbolu fenerbahçe'de bırakır.
  • aziz yıldırım ile yaptığı görüşmenin detaylarını twitter aracılığıyla bize duyuracak futbolcu.
  • alınan haberlere göre sorun çözülmüş ve akşamki idmanda yer alacakmış.
  • son 'seyircisiz' g.antep maçını izlememesi gereken yerde, seyircilerin arasında izlemiştir. ceza talimatnamesine göre 4-12 maç ceza alması gerekiyor. kural çok açık. ama ilgili kurulların ne idüklüğünü bir yıldır bildiğimiz için olacakları da biliyoruz. sahi bir de aynı maçta sahaya giren ergen bi kız vardı! cezalı bir maçta suç teşkil edildiğinden yeni cezalar uygulamayı gerektirecek. yemin ediyorun, bu omurgasızlıklar karşısında mideme ağrılar giriyor artık.
hesabın var mı? giriş yap