• her derse "at last lesson we have explained ... " kalıbı ile başlayıp bir nevi "kabus başlıyor çocuklaaarrr" havası yaratmasıyla ünlü insan.

sağ elinin serçe parmağı ile saçlarını düzeltir ki hastası olursunuz.

derste habire birilerini kaldırıp soru sorar. soruyu sorduktan sonra da * bir sırıtışı vardır ki nasıl mutlu olduğunu anlamamanız imkansızdır.
  • kendisi bir çok öğrencinin kabusu olmuştur. ama ilginçtir dersinde öğrenilen şeyler yıllar sonra hala akıllardadır.
  • haki takim elbisesiyle meshur, yerli yersiz gereksiz asabiyeti olsa da aslinda sevimli bi hocaydi simdi dusununce.

lise 2'deydi galiba, beden dersinden hemen sonra ali ihsan hoca'nin fizik dersi vardi. iki saat futbol oynadiktan sinif terden geberir, herkes deodorantlara abanirdi, sinifi yetmis farkli deodorantla terin karisimindan olusan manyak bir koku alirdi. ali ihsan hoca bir gun sinifa girdi, "ne bu cocuklar, bana giciklik olsun diye mi sikiyosunuz havaya bunlari ben gelmeden once," falan diye kizdi etti bi sure, "hocam beden vardi" dedik, gecti oyle. ertesi hafta geldi, sinifa girdi, ali ihsan hoca delirdi. "biliyorum beni kizdirmak aksirtmak icin sikiyosunuz bunlari, ama ben bilirim naapicagimi homur hpfs" falan dedi, gitti mudur yardimcisini getirdi yaninda, herkesin cantasinda tek tek deodorant aradi, kizlarin cantasini aramak icin kadin bi hoca geldi falan filan. aksiyon bi adamdi.

ayrica baska bi defasinda lise 3'te "kimler alan degistirecek, sayisaldan esit agirliga gececek bu hafta" sorusuna verdigim cevaba yarim saat gulmustu, ayda yilda bir guler onda da tam gulerdi.

fizik ogretmeni olmasina ragmen asil alaninin biyoloji oldugu, 8 yillik temel egitime gecis sirasinda fizikci oluverdigi soylenirdi, hakkaten de cok ustun bi hoca degildi fizik konusunda ama iyi adamdi genel olarak lan, ozledim adeta oha

sozlukte lise anisi anlattim mutluyum. her sey uzaktan daha guzel gorunuyor onu farkettim, lisede sevmezdim ali ihsan hocayi. gencligime verin hocam. saygilar.
  • çoğu öğrencisi gibi zamanında nefret ettiğim büyük insan. bana fen bilimlerini sevdiren ve ilk defa doğru düzgün bir şeyler öğrenmek için çabalamamı sağlayan kişidir. mühendis olmamda büyük payı vardır.
  • yillar yili burnumuzdan getiren, derslerinde siralarin altina girdigimiz fen bilgisi hocasi.
    (bkz: çok özledik)
  • sadece müfettişler geldiğinde giydiği şık bir takım elbisesi vardı.
    sınavdan 2 hafta önce "daha çalışmaya başlamadınız mı siz ?" diye moral bozardı, sınavlar genelde kendisinin 2. dersinde olurdu ve sınav oldugu gun ilk derste asla soruları yanıtlamazdı.
    fizik sorularında belli bir kaç soru kalıbını ezberleyip iyi not alabilirdiniz.
    öğrenmek isteyene fazlasıyla öğretirdi her şeyi,o zamanlar sıranın altına saklansak da daha sonra çok teşekkür ettik kendisine.
  • (bkz: evladım)
hesabın var mı? giriş yap