• 2010-11'lere kadarki ekşi kadrosu olsa, sol tarafta bu konu harici başlık görülemezdi. ekşi'den topluca ayrılan yazarlar ve yerlerine alınanların ekseriyeti hakkında büyük bir sorgulama yapmama neden olan olay.

ne dava süreci ne de serbest kalma başlıkları ilgi gördü.

yazık.

şu anda sol taraftaki başlıklar:
    (bkz: oral seks vermeyen erkek)
    (bkz: boşalmadan 90 dakika sevişebilen erkek)
    (bkz: babanın osurması)
    (bkz: sözlükteki yengeç burcu yazarlar)
    (bkz: koç burcu erkeği)

ulan yunanistan'da polis, 16 yaşında çocuk öldürdü diye ülke erken seçime gitti. çünkü tüm ülkede isyan çıktı, otoyollar kapatıldı. fakat boşalmadan 90,dakika sevişen erkek daha önemli tabii. ne ara bu kadar sığır oldunuz diye düşünüyorum.
  • 'parasız eğitim istiyoruz' pankartı astığı için 7 yıl hapis cezası alan, üstelik bu cezası da yargıtayca onananların olduğu ülkede, döve döve, linç ede ede insan öldürenler 3 yıl bile yatmıyor. adalet için değil; adamına göre, tarafına göre yargı sistemi...
  • mahkeme aynı kararda ısrar etmiş; ama 3 fırıncı hapis yattıkları süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmiş, 2 polisin tutukluluğuna devam kararı verilmiş. demek ki fırıncılar için iyi hal indirimi uygulandı. peki bu insan müsveddelerinin toplumda yarattığı infiale ne oldu? üzerinden zaman geçince unutuldu mu? bu vicdansız katiller iyi birer insan mı oldular bu 33 ayda? yahu bir ülkenin tüm sistemleri, devlet mekanizmaları, kurumları çökük bitik olur mu aynı anda? sorular sorular...
  • şurada maalesef insanın okuyası, öğrenesi gelmeyen detaylar var. sol framedeki başlıklardan daha ilgi çekici değil ama, dursun.

bir anne düşünün ki oğlunun vahşice, dövülerek öldürüldüğünü bilmesi yetmiyor gibi katillerinin "ama o ilaçtan öldü" ama bilmem ne diye konuşabilmesini izliyor. katillerinin mağdur oluşunu izlemek zorunda kalıyor. o kadar saldırgınlaşıyor ki katiller, sözde oğlunun katli için bir nebze adalet arayacağı duruşma/mahkeme (neyse artık) salonunda bile duramıyor. canlıyken oğluna yapılan vahşet 3 yıl sonra bugün o salonda şiddetinden bişey kaybetmeyerek hala devam ediyor.

3 yıl olmuş sürekli oğlu olmadan geçen zaman, her nasılsa aleyhine işliyor. zaman da pişkinleşmiş. zaman da terrörist. anne bu ama maalesef bu iktidarda annelik para etmiyor, adalet hiç etmiyor.
  • failler bulundu, kamera görüntüleri var, ifadeler var... genç yaşta döverek öldürülen bir insan var. buna ister hak hukuktan bakın, ister vicdandan. her yönüyle gidilmesi gereken sonuç bir taneyken alınan karara bakın. ben artık başkaları adına utanmaktan bakamıyorum.
  • bu topraklarda adalet denen şeyin bir damlası bile neden yok? çünkü bu topraklar üzerinde yaşayan insanların içlerinde merhamet yok. beş kişi, bir kişiyi öldürene kadar dövdü. öldürdüler ve tahliye edildiler. katiller ve vicdanları rahat aramızda yaşayacaklar. bizim gibi. hiç suç işlememiş sizler gibi.

bu tahliye aslında millete cezadır. devletin kurallarına göre herhangi bir suç işlememiş insanların içine suçluları karıştırmak, suçsuzlara cezadır. devletin kurallarına göre dedim. ama aslolan, vicdanın kuralları. siz adaleti kendine göre düzenleyenleri başa getirdikçe aslında suçlusunuz. siz düzgün muhalefet yapamadıkça suçlusunuz. siz ali ismail'i katledenlere ve katledenlere destek verenlere baş kaldırmadıkça suçlusunuz.

şimdi şerefsiz katillerle beraber yaşayın. bu da cezanız. dikkat edin çocuklarınıza, kardeşlerinize. sakının onları. döverek adam öldüren, şeref yoksunları içimizde dolaşıyor.

malınıza mülkünüze göz koyanlar da dışarıda. dikkat edin yani.
  • bu isimleri unutmayın arkadaşlar.

ali ismail korkmaz davasında
    sanıklar : polisler mevlüt saldoğan, yalçın akbulut , fırıncılar ismail koyuncu, ramazan koyuncu ve muhammet vatansever

abdullah cömert davasında
    sanık : polis ahmet kuş
  • tanım; yaşı kendilerinden haylice ufak bir genci birleşerek dövüp öldüren bazı vicdansızların adaletsiz bir dönemde yargılanmamasıdır.
    hepimiz biliyoruz ki bu yargılama toplumun gazını almak ve olayları olabildiğince örtbas edebilmek için yapılmış bir mizansendir.
  • bu ülkeyi yöneten zat çıkıp da zamanında benim esnafım aynı zamanda güvenlik gücüdür demedi mi? esnafına kendisine muhalif insanları öldürebilme yetkisi tanıyan başkan tarafından yönetilen ülkenin mahkemelerinin verdiği kararın sonucu gerçekleşen olay. içeriye düşen tecavüzcüler cezalandırılıyor ya hani, hadi bakalım sol örgütler iş başına!
  • kahvehane köşelerinde oturup akşam eden makarna müptelası zihniyete cesaret vermiş gelişmedir.

artık sizlerde kolayca çocuk, genç kısacası insan öldürebilirsiniz. hadi durmayın ilk önce evdeki perdeyi söküp kendinize kefen yapın. sonrasında elinize odun alıp solcu, aydın, genç kovalayın.

cahiller.
hesabın var mı? giriş yap