şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğer futbolcu fabrikası olmak istiyorsa bizim ve ligimiz için aşırı önemli bir konu olandır . çünkü bizde nedir genç bir oyuncu a takıma kadar iyidir orada adeta sıfırlanır.

  işte rezerve lig tam bu konuda derde derman olacak nitelikte bir yapılanma. paf ligi bir rezerve lig değil.

  rezerve ligin paf liginden farkı ; rezerve takım profesyonel takımdan bir gün sonra o hangi lig takımıyla maç yaptıysa onun rezerve takımıyla maç yapar. kadrosu a takımının 25 kişilik kadrosundaki o hafta lig maçında görev almamış 11+3 yedekten geriye kalan 11 a takımı oyuncusu ve u21 den gelecek 14 oyuncudur. yani iki takım tek kadro gibidir. istenildiğinde rezerve takımdaki genç oyuncularda a takımında oynayabilir.

  ayrıca bu lig'in maçları trt spor veya aspor'a verilmeli, iddiaya açılmalı ve kaynakta yaratılabilir.

  böylece ;

  + a takımdaki forma bulamayan oyuncular devamlı maç yaparak göreve hazır olacaktır.
  + sakatlıktan çıkan oyuncular form tutacak.
  + lig tv alamayan halkın ağzına bir parmak her hafta bal çalınacak. hatta genç oyuncular göz önünde olacak ve hazır olma ihtiyacı hissedecekler.

  ve en önemlisi

  ++ kulübe dışarıdan getirilen yıldız adayları ve u21 den gelen yıldız adayları her hafta süper lig kalitesindeki oyunculara karşı maç yapıp tecrübelenecekler.

  bence gayet gerekli ve yerinde bir hamledir ve olması lazım .

  edit : ayrıca bu lig'in maçları trt spor veya aspor'a verilmeli, iddiaya açılmalı ve o son uefa kupasına ön elemeli giriş hakkı 4. ye değil bu kupanın saibi takımın a takımına verilerek müthiş bir çekişme yaratılabilir. büük takım gençlerinede fena tecrübe olur.
 • ayrıca bu lig'in maçları trt spor veya aspor'a verilmeli, iddiaya açılmalı ve o son uefa kupasına ön elemeli giriş hakkı 4. ye değil bu kupanın saibi takımın a takımına verilerek müthiş bir çekişme yaratılabilir. büük takım gençlerinede fena tecrübe olur.
 • ali koç'u futbol federasyonu başkanı sanan bir kişinin isteği. oldu olacak bir khk ile futbol maçlarını da 12 şerden oynatmaya başlatsın.
 • bu kadar duyar kasmaya gerek yok. eğer futboldan anlamıyor ve bir şeyler yapmak istiyorsanız premier lig'in giriş-gelişme-sonuç pdf'ini alıp okumanız yeterli. senin yeni bok buldum dediğin şeyi, adamlar 20 sene önce uygulamaya koydular. herkes "var" sistemini bi bok sanarken, premier lig neden karşı olduğunun bilincinde olan futbola selam çaksın ve yanımda saf tutsun..
 • (bkz: fm oynarker aydınlanmak)

  delikanlıya uefa katılım hakkı ve a spor yayını dışında katılıyorum. kaynak, vizyon ve plan gerekiyor.

  ali koç'un görevi olmayan, fakat görevi olanlara hatırlatmakta fayda sağlayabileceği bir durumdur.

  not: sözlüğü doğru kullanalım, rica ediyorum.
 • alidir ne yapsa yeridir