• hayatı boyunca yapıp yapabileceği en büyük hatayı yaptığını itiraf etmesidir. hem de siyasi bir sebeple.

yalan söylemek, kişiyi güvenilmez kılar. hiç kimse güvenmediği insanla bağ kurmaz. kaldı ki bir bilim insanının yalan söylediğini itiraf etmesi kariyerinin bittiği andır. yalan söyleyen bilim insanı intihal de yapar. her yaptığı işe şüpheyle bakılır. dikkate alınmamaya başlanır ve nihayetinde silinir gider. ali nesin'in artık 2 kere 2 dört eder demesine bile şüpheyle yaklaşılacaktır. kendisine yazık etmiştir.
  • daha fazla para kazanmak için dansözlük yapmasına gerek olmayan kişi beyanıdır.
  • yalan söylediğini söylemese kimse yalan söylediğini anlayamayacaktı. ancak bu söylediği de yalan olabilir. yani yalan söylediğini söylemesi ayrıca bir yalan olabilir. yalan içinde yalanlar.

(bkz: inception)
  • artık yazar, çizer takımının ne dediğine de güvenilmeyecek demek ki. bu da yeni moda oldu. kendi söylediğini inkar etmek, yalanlamak ya da bilerek öyle yaptım filan...herkes birilerine yaranma derdinde. kimse asıl işini yapma derdinde değil. kendiniz olunuz, kendi fikriniz ne ise onu vermeye çalışınız. başkası adına ya da başkasıymış gibi hareket etmekten vazgeçin artık. inandırıcı olmuyorsunuz.
  • yalan söylediğini itiraf ederek dürüstlük yapıyor aklı sıra.

sağlı sollu yalıyorlar, durduramıyoruz kardeşim. her hafta bir tanesi çıkıyor milletin gazını almaya çalışıyor fakat farkında olmadıkları artık insanlar sizin söylediklerinize inanmıyor.

(bkz: devran döner)
  • soyadı nesin olmasa, paraların kesileceğini bilmese; eminim ki ağzına ampul alıp meydanlara çıkacak adamın beyanı
  • haber7'ye gore tam olarak soyle demistir:

"nesin, “recep tayyip erdoğan’ın kazanabileceğini gördüm, facebook’ta yalan söyledim. daha önceki seçimlerde de gördüm. yalan söylemedim aslında; inanamadım. hesap kitap yaptım. yüzde 49, yüzde 50 çıkıyordu. yüzde 52’yi bulamadım. gördüm ve hatta ince’yi facebook sayfamdan uyardım. “birisi söylesin, yanlış siyaset güdüp, yanlış propaganda yapıyor” dedim."
  • hakan bayrakçı da "erdoğan'ın kazanacağını gördüm ama söyleseydim chpliler beni linç ederdi." dedi. seçimden sonra arazi olan, "2. tur kesin, muharrem cumhurbaşkanı" diye algı kasan gezici de aynı şeye maruz kalmıştı ama o gönüllü yalan söyledi muhtemelen.

bu faşist chp zihniyeti bu işte. insanları en temel erdemlerine sırt çevirmeye zorluyor. bir durumu ortaya koyan mazhar alanson'a, bülent ortaçgil'e, haluk levent'e yaptıklarına baksanıza. cismi karşılarında olsa çıplak elle parçalarlar. öyle bir faşizm, öyle bir barbarlık bunlarınki. allah bu memleketi bu barbarlardan kurtarsın, ne diyelim.
  • cok garip aciklamalar yapan biri. kendisini cok iyi taniyamadim. ama babasini tanimak icin sadece 1 video izlesiniz yeter. ıste eski insanlar boyledir: aziz nesin gibi net, dobra.
hesabın var mı? giriş yap