• hakkında verilen ceza münasebetiyle öğrendik ki buralarda işsizlik, rüşvet, adam kayırma ve kadrolaşma yoktur.
    bence varsa da kemalist statükonun eseridir. ileri demokratlar sütten çıkmış ak kaşıktır. aksini iddia eden ergenekoncudur.
  • ağır cezada yargılayamadığı durumlarda, ceza verip hükmü ertelemeyi taktik ilke olarak benimseyen ileri yargının son mağduru onurlu gazeteci. böyle böyle irade kırmaya çalışıyorlar artık...
  • başarılı gazetecidir. bir nevi sus payı nihayetinde 1 yıl 2 ay ceza verildi. hukuk, "ileri demokrasi"nin yine çok ileri gitmesinden kaynaklı haksız bir karar vermiştir. şaşırtmamıştır.

edit: "sus payı" değil susturulma olacak.
  • sol gazetesinin başarılı dış haberler editörü. okunulası ve uyarı niteliğinde bir paylaşımda bulunmuş.

(bkz: sol haber)

sol gazetesi dış haberler editörü ali örnek, emperyalistlerin suriye'ye olası bir saldırısı durumunda devreye sokacakları psikolojik yalanlar konusunda bir uyarısı var.
    önemli gördüğümüz için paylaşıyoruz:

"sıfır saati"ne dikkat,

sevgili arkadaşlar son bir haftada öso yetkililerinin çok sayıda açıklamasında "elimizde savaşın dengesini değiştirebilecek silahlar var" bahsini duymaya başladık. bu alışılmadık bir durum çünkü bu öso'ya komple abd ordusunu versen "bize silah vermiyorlar" diye ağlaşageldiler...
    abd ve öso arasında hangi tesislerin, hangi noktaların vurulması gerektiğine dair görüşmeler de oldu.
    çoğunuz unutmuşsunuzdur ama hatırlatayım, bundan bir kaç ay önce şam'da çatışmalar çok şiddetliyken "sıfır saati" uyarıları yapıldı. bunlardan bir kaçını profilimde paylaştım. iddialara göre abd yönetimi olası bir saldırıda dezenformasyon yapabilmek için suriye kanallarını devre dışı bırakacak, interneti kesecek... ayrıca bazı anaakım medya kanallarında esad'ın maketinin yapıldığını, bazı kentlerin meydanlarının küçük ölçeklisinin kurulduğunu duymuşsunuzdur. bütün bunlar suriye'ye yönelik bir saldırı dalgasında büyük bir dezenformasyona maruz kalabileceğimizi gösteriyor.
    "şam'ın falanca tesisi düştü", "velid muallim yakalandı", "esad öldürüldü" "suriye ordusunun falanca tugayı komple saf değiştirdi" vb. olmaz demeyin, bu direnci kırmak için çok sinsice kurgulanmış bir plandır ve benzerleri libya'da oldu.
    bu yüzden diyorum ki, saldırı olduğu günlerde asla yandaş medyada, batı medyasında gördüklerinize suriye doğrulamadan itimat etmeyin. bütün bunlar sizin de psikolojik direncinizi kırmak için kurgulanmış olabilir. suriye ordusu güçlü bir ordu ve 29 aydır savaşı öğrenmiş, kenetlenmiş bir ordu. bu yüzden 29 aydır "kitlesel saf değiştirme" olmadıysa bundan sonra da olmaz. onlar yine anca şam'daki üçüncü sınıf bir teğmene binlerce dolar rüşvet verip sonra da "ordunun falanca üst düzey generali taraf değiştirdi" haberleri yapmak zorunda kalacaklar, bakın göreceksiniz.

evet, suriye'ye yönelik bir saldırı olacağı kesinleşmiş gibi, yine de burası ortadoğu burada her şey olur. abd ve ingiltere yönetimi, basına sızan bilgilere göre "kısıtlı" bir operasyona yönelecekmiş. hatta ingiltere açık bile etti, "esad'ı devirmeyi düşünmüyoruz" diyerek. bence de mantıklı olanı bu, çünkü emperyalistler suriye'de savaşın bitmesini istemiyorlar, zaten bu saldırı da savaşı uzatmaya yönelik bir hamle. hepiniz suriye ordusunun ocak ayından bu yana katettiği başarıları biliyorsunuzdur. bilmeyenleriniz için yalnızca şunu söyleyeyim, kimyasal yalanı ve saldırı tehdidi olmasaydı ordu bu hafta, şam merkezinin kuzeydoğusuna düşen barze-kabun-zemelka yayını temizleyecekti.
    şunu da unutmayalım, suriye enformasyon bakanı el zubi "bizim de elimiz armut toplamıyor" diyerek saldırganlara öso'nun yoğun çabalarına rağmen hala gücünü koruyan hava savunma sistemini ve gemisavar füzelerini hatırlattı. emperyalistler, bir anlık hatalarının bedelini ağır ödeyebilir.
    unutmayın, hizbullah lideri hasan nasrallah zafer vadetti ve bunu diyen hizbullah ise herkes bir kaç kez düşünsün!"

https://www.facebook.com/…42142.251038822157&type=1
  • evrensel'e gazetecilik dersi vermiş. ayar ayar üstüne binmiş.

http://haber.sol.org.tr/…meye-kalkarsa-haberi-71218
  • beni dumura uğratan haberi az önce görmeme sebep olmuştur kendisi. kısacası bu memleketten siktir git diyorlar.
  • "...
    medyagündem isimli, akp yanlısı haber sitesinde dün yayımlanan bir yazıda gazetemizin dış haberler editörü ali örnek'in baasçı, esad yanlısı olduğu ve cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği yazıldı.

site, "bu militanlara da 'gazeteci' diyorlar" başlığıyla yayımladığı haberde örnek'in hürriyet gazetesinde çalıştığı dönemde de esad yanlısı olduğunu ve bu nedenle gazeteden atıldığını iddia etti. oysa örnek kendi isteğiyle hürriyet'teki işinden ayrılmış ve gazetemize geçmişti.

aleyhinde yapılan yalan haberle ilgili editörümüz ali örnek kısa bir değerlendirmede bulundu.

...

"medyagündem'e teşekkür ediyorum beni 'gazeteci' olarak görmedikleri için. onların 'gazeteci 'dediği kişiler, akp'ye muhalif olanların özel hayatlarını sızdırarak onları itibarsızlaştıranlardır, tetikçilerdir. suriye'deki katliaamları aklamakla gün geçirirler. dolayısıyla, bu tip muhbirlere muhabir diyebilecek tıynete sahip bir yayın kuruluşunun bana 'militan' demesinde şaşıracak hiçbir şey görmüyorum. fıtratlarına son derece uygun."
    ..."

sol,
    26 nisan 2013
  • itüsözlük'teki bi entry'sinden ötürü 1 yıl 2 ay ceza almış sonra o cezaya bişey olmuş 5 yıl denetimli serbestlik tedbirlerinin uygulanmasına karar kılınmış -hukuktan hiç anlamıyom ki :/ -

http://haber.sol.org.tr/…le-1-yil-2-ay-hapis-cezasi
  • son yazdıklarını şok içerisinde okudum, yanayım aptal kafama yanayım twitter denen mecrada aklı selim, vicdanlı insanlar takip ettiğimi sanıyormuşum, dün iran'da kadınların saçı gözüküyor diye ağlayan siyah gömlekli bir grup erkek videosu vardı, kendisi de bu tayfadan olduğunu kanıtladı, ne hazin ne aptalmışım ya hu, insanların yüzüne bakarak bize akılcılığı öğretebileceklerine ehemmiyet vererek..
    dümdüz iran'daki devrim muhafızı imiş kendisi
  • suriye ile ilgili haber yaparken -tabiki- cihatçı piçlere göre hareket etmeyen, ayrıca 'biji serok obama'cılara da iyi giydirdiği için "bo odom kort doşmono" gibi alakasız suçlamalara sürekli maruz kalan sakin ve sohbeti tatlı bi abimiz. sol'da dış haberler editörlüğünü yaptığı için arapça öğrenmeye başlamıştı bi ara. ayrıca julia boutros fanıdır.
hesabın var mı? giriş yap