• alkolsüzmüş gibi davranmak. misal aile ile birlikte yaşanan yıllarda şöyle durumlar olabilir: gecenin bir vakti iyice yüklenmiş bir halde eve gelinir. ve tesadüfen anne yatmamış tek başına salonda televizyon seyretmektedir. "benim kafa ampul gibi oldu. direk yatıyorum ben" denemeyeceği için biraz laflamak icab eder. bu durumda alkollü olduğunuz zaten anlaşılmıştır kokudan filan, tek mesele zom olduğunuzu çaktırmamaktır. bu yüzden birdenbire çok ciddi konulara girilir, bu konularda uzun söylevler verilir, saçmaladığınızı ve aynı şeyi tekrarladığınızı sonlara doğru farkedersiniz ama çok geçtir artık, olan olmuştur.
  • en önemlisi geliyor; diline sahip olamamak..
  • sevismenin ortasinda gelen dayanilmaz kusma istegi*, yataktan firlayip ereksiyon halinde kosmak ve karanlikta organi bi yerlere carpip zedelemek, kusma islemi bitince partner anlamasin diye disleri kanittarak fircalamak, yataga donulunce partneri uyur halde bulmak.
    (bkz: geronimo turkcesi)
  • uyumak.
    dunya doner, yatak doner, sanki kafaniz doner, hersey doner doner doner. odaniz atli karinca gibi olur boole. kulaklar cinlar cinlar cinlar, bas agrir. tam cildircakken pat diye uykuya dalarsiniz.
  • kesinlikle lensleri çıkarmak
  • araba varken ikinci kopruyu bulamamak , yokken dolmusta uyuya kalmadan evinin yakınlarında inebilmek
  • sizinle içen arkadasınızla tam dalga geçerken dilinizin dönmemesi, konusamamak.
  • kusacak yer tercihinde bulunamamak.
  • ciddiye alınmamak ya da fazla ciddiye alınmak
    sürekli tuvalete taşınmak.
  • yurumek, anahtari sokup kapiyi acmak, i$igin yerini bulmak, klozete oturmak, mutfakta yol bulmaya cali$mak, kusmak ve sonra temizlemek zorunda olmak.
hesabın var mı? giriş yap