• bu mantığa göre isa'nın 0 yılında doğması da allah'ın varlığının kanıtlarından biridir.

atayizler daha neyi bekliyorsunuz.
  • diğer tarafta metrik sistem kullanıldığına işarettir.
  • bu tespitin içerisinde azıcık (!) mizah olduğunu bile anlayamayacak mahlukları bizlere göstermiştir.

allah ıslah etsin.
  • amerika'lılar bu gerçeği halktan saklamak için fahreneit diye şeytan icadı bir birim kullanıyorlar. yayalım.
  • allahın bizi nereden baksan 1,5-2 metre boyunda yaratması kadar güçlü bir mucize. bu sayede koltuk ve kanapelere mükemmel bir şekilde sığabiliyoruz.
  • böylece su sıvı haldeyken her derece allah'ın bir ismine karşılık gelir.
  • amarikalıların allahsız olmalarının sebebidir. suyun 32 derecede donup 212'de kaynadığı bir ülkenin kıblesi ateştir.
  • titreyerek kendime gelmeme sebep olmuş gerçektir...
    bi anda ufkum açıldı ve gerçekleri gördüm.

inanamadım bugüne kadar göremediğim şeylere.

youtube'u açtım hemen.
    allah diyen aslan, allah diyen tirbüşon'u izledim, kendimden geçtim.

resmen ağlarken buldum kendimi...
    gözyaşım dudağıma değdi usulca, dilimle hafifçe tadına baktım, resmen tuzluydu.

inanamadım, böyle bir şey nasıl olabilirdi?
    gözlerimden deniz suyu geliyordu resmen.

bir kez daha titredim.

hemen youtube'u açıp allah diyen soğan halkasını izledim, iyi geldi.

akabinde hemen mümin kardeşlerimizden birisinin helal yollarla açılmış alışveriş sitesine girerek gül suyu, hacı yağı, tesbih, takke ve tirbüşon sipariş ettim...

hepsi sanatlı şeylerdi, ve bu sanatlı şeyleri sipariş edebilmiş olan kendime inanamadım.
    beni nasıl da yaratmıştı böyle?

bu şaşkınkınlık beni acıktırınca halalbasket.com'dan bir tepsi maklube söyledim.

akabinde bloomberg'den kurlara baktım şöyle, allah'ın işine karışılmaz, dolar ve euro yükseliyordu...
    "ya nasip!" dedim, "yüce rabbim kurları nasıl yarattıysa artık, yükselmelere doymuyor evelallah!"

öylece duvara dalıp kalmış gözlerim.
    yine ağlamışım sebepsiz.

neden sonra, "yüce rabbim hükümetimize zeval vermesin" sözcükleri döküldü dudaklarımdan usulca.
    "yaptıkları bağışlarla elbette çok daha iyi yerlere geleceğiz..."

neyse kardeşlerim, kapıyor çalıyor, sanırım maklube geldi.

mümin kardeşlerime selam olsun, maklubeden kaşıklamak isteyenleri beklerim... *

not: evde tirbüşon var.
  • suyun basit fakat çevre açısından son derece önemli bir özelliği de suyun sıvı hali üzerinde batmadan yüzebilen, suyun katı hali olan buzdur.
    bu katı faz, (sadece düşük sıcaklıklarda oluşabilen) hidrojen bağları arasındaki geometriden dolayı, sıvı haldeki su kadar yoğun değildir.
    hemen hemen tüm diğer maddeler için, katı form sıvı formdan daha yoğundur. standart atmosferik basınçtaki taze su,
    en yoğun halini 3.98 °c'de alır ve aşağı hareket eder, daha fazla soğuması halinde yoğunluğu azalır ve yukarı doğru yükselir.
    bu dönüşüm, derindeki suyun, derinde olmayan sudan daha sıcak kalmasına sebep olur, bu yüzden suyun büyük miktardaki alt
    bölümü 4 °c civarında sabit kalırken, buz öncelikle yüzeyde oluşmaya başlar ve daha sonra aşağı yayılır. bu etkiden dolayı, göllerin
    yüzeyi buz ile kaplanır. hemen hemen tüm diğer kimyasal maddelerin katı halleri, sıvı haline göre yoğun olduğundan dipten yukarı donmaya başlarlar.

suyun hacmi, bilinen tüm sıvıların aksine, belirli bir sıcaklığa (+4 °c'ye) düşene kadar azalır, daha sonra tekrar artmaya başlar.
    donduğunda ise hacmi sıvı hale göre daha fazladır. bu nedenle suyun katı hali, sıvı halinden daha hafiftir. bu yüzden buz,
    suyun dibine batmayıp su üstünde yüzer. suyun bu özelliği yaşamın kış aylarında ya da her zaman soğuk olan bölgelerde
    sudaki yaşamın devam etmesine olanak tanır. deniz, nehir ve göllerin üst kısmı donar, buz üst kısımda kaldığı için su içindeki
    canlılar yaşamlarını sürdürmeye devam edebilirler.

100% saf su -48 °c'de donar.

su dünya üzerindeki karbon esaslı canlılığı desteklemiştir. şunu bir cümle ile kur-an'da söylese tüm dünya müslüman olurdu. malesef yok.
    e o zamanlar kur-an'ı yazan kişi ne bilsin aslında dünyanın güneşin etrafında döndüğünü yada suyun faziletlerini.

kaymak : http://tr.wikipedia.org/….c4.b1_farkl.c4.b1d.c4.b1r
    başka bir kaymak : http://www.cosmosmagazine.com/…ng-point-discovered/
  • anders celsius'un skalada suyun ergime ve buharlaşma sıcaklıklarını baz almasından kaynaklanmaktadır.

celsius bu amaçla buzun ergime ve suyun kaynama derecelerini sabit noktalar olarak alıp aradaki farkı yüz eşit dereceye bölerek bugün kullanılan termometre sistemini oluşturmuştu. ne var ki suyun kaynama noktasını 0 c, donma noktasını ise 100 c olarak kabul etmişti. bu derecelendirme sekiz yıl sonra celsius'un öğrencisi carl von linne tarafından tersine çevrilerek bugün kullanılan durumuna getirildi.

sonuç : yani allah suyu 0-100 derece arası yaratmadı, suyun donma ve buharlaşma ısıları santigrat derecelendirmesinde esas alındı.

düt: lan ciddi ciddi cevap veriyoz biz de amk, i feed the troll. *
hesabın var mı? giriş yap