şükela:  tümü | bugün
10 entry daha
 • iltica ederek gidildiğinde, devlet size kalacak bir yer ve bir maaş veriyormuş sakalı adamın videosunda anlattığına göre. eğer öyleyse her önüne geleni almaması, bazılarını sınır dışı etmesi mantıklı değil mi? aynı gemide batma muhabbeti, orada iş bulamayacak kesim için geçerli. ingilizce ve almancayı iyi seviyede bilen ve meslek sahibi olan kişileri sırf türk diye göndermezler. adamın yetişmiş elemana ihtiyacı var, mülteci gibi görünüp beleşten beslenme peşinde olan yüklere değil.
  edit:t9 kurbanlığı. teşekkürler eşeysizüreyencanlı.
 • osmanlı'dan beri almanya ile kurulan ilişkiler o kadar derindir ki bu güne kadar 2 nci dünya savaşı yılları da dahil ilişkiler bu kadar çok bozulmamıştı. tamam bu ülke ile ilişkiler hep lehimize olmadı ama bir sürü iyi şey de oldu. cumhuriyet'in ilk yıllarında almanya'da rahat edemeyen bilim insanları ve hocalar türkiye'ye çok katkı sağladılar. 3 milyondan fazla insanımız bu ülkede müreffeh bir şekilde yaşıyor. ülkemizde devasa yatırımları var.

  bu kadar kör ve cahil olmaya, almanya ile ilişkileri kendi çıkarlarını düşünen siyasetçiler uğruna bozmaya değer mi?
 • oraları karıştırmaya giden yobaz dincilerse iyi yapmışlar amk
 • 3 milyon insanı tüm mal varlıklarıyla beraber sınırdışı edemeyecek dosttur!
  size kim dedi almanya eskiden iyi dosttu diye? ilişkiler derin olabilir, birbirine iyice geçmiş de olabilir fakat geçiniz efendim, yok öyle bir şey, inanmayın. ülkerin dostu olmaz, çıkarı olur. net!
 • almanya düşman olduğu için türkleri sınır dışı ediyormuş, ha ha ha olum ne içiyorsunuz siz?

  ben size söyleyeyim, almanya işine yarayan ve yaramayan adamı domates seçer gibi seçer. yaramayanı siktir eder. adama bakıyor meslek yok,eğitim yok,kültür yok, para yok,kafa yok, ne yapacak götüne mi sokacam bu adamı diyor,siktir ediyor.

  türkiye gibi çöpü pisliği ülkeye doldurup, düzeninimi bozsun, panayıramı çevirsin?!
 • haberi okuyun lütfen. iltica başvurusunda bulunan kişilerin büyük bir kısmının başvurusu olumsuz sonuçlanmış ve verilen rakam bu başvurulara ait. sınır dışı edilenler ülkeye geldiğinde tutuklanmaya başlarsa anlayalım ki bu kişiler fetö nedeniyle hakkında arama kararı olan kişiler ve uzun süredir kimsenin ciddiye almadığı dış işleri bu bir işe yaradı. karşılık olarak ne verdik ya da ne ile tehdit ettik merak içerisindeyim.