• olay kayseri askerlik şubesinde gerçekleşmiştir.
    bugün bir arkadaşımla askerliği tecil ettirmesi için kayseri askerlik şubesine gittim.
    ışlem yapılan birime girdiğimizde bir memur yüksek sesle bir şeyler anlatıyordu.
    " ben gidiyorum namaz kılacağım sonra da ordan eve geçerim diyerek; iyi akşamlar arkadaşlar!!!" dedi ve çok sert olmayan bir tartışma başladı.
    nereye gidiyorsun saat kaç diye sordular. hemen saate baktım ve 16:10 du.
    "namaz gılacaam saat geldi" diyor zat.
    diğer memur "banane senin namazından, burada kalan işleri kim yapacak" diye sordu.
    adam umursamadan devam etti ama ben olaya kilitlendim izliyorum.
    "kimden izin aldın" diye son bir soru geldi ve adamın tepkisi ve cevabı çok ilginçti.
    yarı döner gibi olup "alnımın secdeye değmesi için kimseden izin almam.

edit: hikâyenin sonu şu. eğer alnın secdeye değecekse kimseden izin almadan devlet dairesinde ( burası askeriye) elini kolunu sallayarak gidebilirsin. kimsenin söyleyecek bir şeyi yok . hikâyenin de öyle; sonunda söylenecek bir şey yok.
  • inançlı olsanız da olmasanız da inanışınız ve ibadetiniz için kimseden izin almanıza gerek yok evet o ayrı konu ama konu şu;

olayın gerçekleşme saati 16:10

ikindi: 15:03
    akşam: 17:25

namaz falan bahane... arkadaşın çalışası yokmuş olay bu! "daha cumayı kılmadım" dememiş ona da şükür!
  • bize askerin dini, mezhebi, siyasel görüşü olmaz, olursa yanlış karar verir diye öğretmişlerdi. demek ki yanlış öğretmişler.
  • reyis şubede çuruyorsun istifa et.

bitsin bu nobet.

adam gibi adamdir.
  • (bkz: sürpriz sonlu hikaye)
    (bkz: gelmeyin sonu yok)

eee? reklam arasına mı girdi olay sonra?
  • yurtdisinda bir kurumda her saat icin 5 dakika izni vardi insanlarin. isteyen sigara icmek icin kullaniyirdu isteyen birlestirip yemek vesaire ihtiyaclari icin kullaniyordu. aynu anda kullanamiyordu insanlar. cozum yollari isini duzgun yapmak isteyenler icin bulunur.
  • kardes namazını kıl elbette ama bunu gösteriş için değil kimsenin hakkını yemeden kimseye kendi islerini bırakmadan yaparsan değerlidir o namaz
  • büyük bir gaflet ve delaletle, başlığı görür görmez, reisicumhur sözü sandığım atar. itiraf edin siz de öyle sandınız. allah affetsin başkan'ın günahını aldım. oysa başkan öyle mi? kat'a öyle değil. gündemin çalkantılarına beynelminel hadiselere namazı niyazı karıştırıyor mu? asla. dini siyasete alet etmek, namazı orucu vazifelerin önüne koyup bahane etmek... münferit bir hıyar işte.
hesabın var mı? giriş yap