• şarkı aralarında bu kadar konuşmasına gerek var mı bilmiyorum. en son mirkelam konserinde baygınlıklar geçirip alanı terk etmiştim aynı sebeple.

bu konu hariç performansı enerjisi sesi tatlı, stiliyle de gülşen'in izinde oluşu takdire şayan.
  • hamlaya köyünden tennurin'e giderken gözlerinin güzelliği aklınıza düşebilecek kadın. üstelik sıcak rüzgarlı bir havada ; sıcaktan boğulurken.

(bkz: al bostah)

gözlerin kör olmasın alya!

ne güzel gözlerin var senin!
  • hem geveze hem de kekeme derler yaa, okanın programında iki lafı bir araya getiremeyen şarkıcımsı. az kitap oku bacım.
  • a.k.a. "şahsımca"
  • bu gece dinleyiciye müşteri diyen , sahne kaşesi oldukça yüksek.bir yerde yani ; barda ve gece kulübün de peşinden giden elli yüz kişilik ve masa başı yirki kırkbin bin hesap ödeyen müşteri kitlesine sahip.çok başarılı bir şarkıcı değil.lakin bu el üstünde tutulma sebebi yaptırdığı cirolar. müşterisi ile oldukça sosyal yaşantısın da ilgili .zamanındaki arto gibi taktik stratejisi . sahne olarak yüzlerce klasik istanbul'daki aynı sınıfın kopyala yapıştır düzenin de bir çizgi sahibi.ticari olarak izlediği yolda oldukça başarılı.
    yaylı bir enstrüman çaldığını duymuştum viyola olabilir yani müzisyen.
    orkestrasına oldukça iyi kaşe ödeyen hak yemeyen bir karakter.
    izlediği yolu emek ve en iyi şekilde ilerliyor.
    lakin ulusal olabileceğini düşünmüyorum çünkü müziğinde özgün bir özellik yok.
  • camdaki kız'daki rolü ile tanıdığım şarkıcı/oyuncu. sonrasında kimdir diye baktığımda kendisini takdir ettim. önyargıyla görüntüsüne yatırım yapıp içi boş olan yeni nesil şarkıcılar gibi olduğunu düşünmüştüm ama konservatuvar mezunuymuş. yan flüt, piyano, opera eğitimi varmış. berklee'de müzik okumak için burs kazanmış ancak orası yerine la recording school'da ses mühendisliği ve müzik prodüktörlüğü üzerine eğitim almış. kariyerinde umarım daha güzel yerlere gelir.
  • gördüğüm en kötü estetikliler listesinde ilk beşe oynar. gıdısına naptırdıysa çenesi başarısız filtreler ile inceltilmiş gibi görünüyor. burnu galiba doğal aşağı eğimli, dudağı şişirttikçe burnuna değmiş. gözlerim yanıyor tam bir felaket.
  • alya, gerçek kimliğini bulmak zorunda olan, hafızası silinen bir ajanın hikâyesini konu ediniyor.

vizyon tarihi: 17 kasım 2023
    yapımcı: oceans filmworks
    sinema dağıtım: cj entertainment
    tür: bilim kurgu, aksiyon
    yapım yılı: 2023
    süre: 115 dakika
    ülke: abd, türkiye

filmin konusu:

“evlenmek üzere olan bir ajanının hafızasını silinir.

karanlık bir hükümetin maşası haline gelen ajan, kim olduğunu bulmak için mücadele eder.

yavaş yavaş geçmişini hatırlamaya başlaması ve geçmişiyle ilgili sırları çözmesiyle hem gerçek kimliğini hem de şok edici gerçekleri ortaya çıkarır.”

yönetmen: jandae perçem
    oyuncular: jandae perçem, edis görgülü, hande ataizi, gonca vuslateri, alper atak, beste kökdemir, serkan şenalp, kubilay karslıoğlu, cem kurtoğlu, matthew billman, jenna elise, kenneth fine, kevin gance, temmuz gürkan karaca, mert kurdal, chase lanting, giovanni lelli, justin mcshane, alev oraloğlu, tani ramos, kerem sedef, jerome smith, özge tezcan, seval tufan, osman yazoğlu
    senaryo: ibrahim altun
    görüntü yönetmeni: ashton j. harrewyn, dominick sivilli
    kurgu: taner sarf
    müzik: yıldıray gürgen

vizyon tarihi: 17 kasım 2023

filmin fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • berbat bir fragmana sahip bir film. 29 ekim cumhuriyet gösterilerinde yer alan edis'in ismi sebebiyle fırsat bu fırsat deyip gösterime sokmaya karar vermişler sanırım, ancak fragman vasat kere vasat, hatta vasatın altı. bitmedi şu amerikan film klişeleriyle bezeli film yapma sevdamız.
  • ajan kostümlü orta yaşlı bir ablanın edisle fantezilerini izleyeceğimiz bir film gibi duruyor. güzel ablacım hande ataizi dururken kendini nasıl başrol yaptın anlatsana biraz? edis’in yaşına uygun bir kadın başrol seçselerdi belki (o da belki) izlenebilirdi. parayı veren düdüğü çalar yapımıdır.
hesabın var mı? giriş yap