şükela:  tümü | bugün
 • bugun aciklanan 1080p cozunurlukte 60hz oyunlar oynamaya odakli olacak amd ekran karti modeli. rx480 gibi 256 bit ve 14mm gpu ya sahip olacak. bu ayin sonu gibi piyasaya surulecek.
 • tavsiye edilen tüketici fiyatı 4gb olanı için 149 dolar, 8gb olanı içinse 179 dolar olacak ekran kartı.
 • nvidia gtx 960 ile aynı fiyatta olmasına rağmen benchmarklarda gtx 960'tan neredeyse iki kat daha fazla performansa sahip olan karttır.

  gpu.userbenchmark.com/compare/nvidia-gtx-960-vs-amd-rx-470/3165vs3640

  http://hwbench.com/…adeon-rx-470-vs-geforce-gtx-960

  ben de bu kartı yeni aldım sayılır. oyunlardaki performansı gayet iyi. rx470'in piyasadaki en iyi fiyat/performansa sahip ekran kartı olduğunu düşünüyorum.
 • fiyat performans olarak alıp yürümüş karttır.
 • vatanda gördüğüm anda koşarak aldım. herkes arıyor türkiye'de ama stoklarda nadiren bulunuyor. 1080p 60fps istiyorsanız fiyat performans olarak bu senenin en iyi kartı. overclock potansiyeli de müthiş, hatta msi bunu overlock etmiş de kendi yazılımında overlock modu aç/kapa seçeneğiyle çıkartmış piyasaya. orta seviyede casual bir kullanıcıysanız bunu alın yıllarca bilgisayarınızı götürsün.
 • sapphire nitro+ oc rx470 8gb versiyonunun 980 tl gibi bir fiyata aldım, hayvan gibi performans sergiliyor , çok da güzel kendisi. tavsiye ederim.
 • bu yazı yazılırken en güncel sürücü olan 16.12.1 sürümü ve diğer eski sürücüleriyle black screen hatası aldığım ekran kartı olmuştur.

  ddu programı ile eski sürücüleri kaldırmış olmama, windows power menüsünde pci express kanalında power saver özelliğini kapatmama, windows registry'e tdr ayarı girmeme ve en son güncellemesi yapılmış clean windows kurmama rağmen kafasına göre çökmelerden kurtulamadım. tüm plays.tv gibi kayıt programları silinip, radeon crimson'da wattman ayarlarında frekansı %10 düşürünce çökmeler azaldı. msi gaming app silindi, yüklendi. msi afterburner ile fanlar hep dönecek şekilde ayarlandı. msi sitesinden driverlar yüklendi. cpu overlock'u kapatıldı. fastboot kapatıldı. ramler düşük frekansa alındı. fakat oyunlarda fps dalgalanması ve sonunda cart diye sistemin restart etmesi sorununa çözüm bulamadım.

  zor olsa da aldığım yere kartı iade ettim. bence aceleye getirilmiş bir kart olmuş. amd radeon rx480 ile pci expressten fazla güç çekme sorunu olduğunu bildiğimden rx480 almadım. referans tasarım değil aftermarket 8 pin girişli ve bir düşük modeli rx470'de kararkıldım. sonuç olarak kötü bir kopyasına denk geldim. harcadığım zamana acıdım. cpu dar boğazı olabilir mi diye düşündüm fakat youtube'da benim sistemin özelliklerinde bu kartı kullanan videolar var.

  amd community bu sorunu yaşayanlar için çözümler önerilmiş.
 • muhtemelen büyük bir tasarım hatasına sahip olan geri zekalı amd icadı gpu. internette rx 470 black screen yazınca rezaletin boyutunu anlayabilirsiniz. en güncel sürücüleri güncel vbios u dahi kullansanız sonuç değişmiyor. oyunlarda rastgele black screen hatası almanıza sebep oluyor. şimdilik bende işe yarayan tek şey global ayarlarda global wattman nın içinde memory frekansı ve gpu tarafında frekansı kapatıp güç limitini de -%10 yapmak. bu saatten sonra amd nin yeni driver veya bios ayarıyla durumu tamamıyla çözümleyeceğini hiç sanmıyorum fakat umut etmekten başkada bir çare yok.