• yürüyorum düş bahçeleri'nde albümünde sezen aksu'nun -bana göre (herkesin sezen'i kendine)- en güzel yorumladığı şarkı. şarkının içine girerek, eze eze, dolu dolu öyle bir söylemiştir ki sezen aksu, ışın karaca'ya "kenara çekil bu şarkıyı ben yaptım en güzel ben söylerim" demiştir, demektedir.
    şarkı zaten çok güzeldir, yıllardır da dinlerim, ancak kıvanch k.'nın düzenlemesi ve sezen aksu'nun yorumu şarkıyı tazelemiştir. beni coşturan
    bu şarkı, bu düzenleme ve yorumla beni bir 5 yıl daha götürür.
    sezen aksu zaten sürekli anadilinin aşk olduğunu dillendirmektedir, bu şarkıyı ne güzel etmiştir de kendi de söylemiştir.
  • sezen aksu'nun inanılmaz güzel yorumladığı şarkı.
  • sezen aksu'nun yürüyorum düş bahçeleri'nde isimli albümünde ışın karaca'ya yorumculuk dersi verdiği şarkı.
  • (bkz: söz müzik sezen aksu) etiketinin en harika örneği olan albümlerden biri. şarkıların tamamının(bir şarkının sözleri hariç) sözü ve müziği sezen aksu ya aittir ve bu sanırım bu özellikteki tek albumdur.

boş şarkı yoktur.

(bkz: bu bir sezen aksu prodüksiyonudur)

edit: sözü sezen aksu'ya ait olmayan iki sarkiymis..biri yaz , diğeri bitmemiş tango ..düzeltme için teşekkürler in between dreams
  • bir albüm adı için mükemmel isim.öylesine güzel bi şarkıdır ki kendisi, insanı mutlu eder, aşka aşık eder.
  • onno tunç'un "kenarından köşesinden" dokunduğu ışın karaca albümüdür. (bkz: #87418199)
  • ışın karaca'nın bu şarkıyı söylediği zamanlarda (yani 2001 yılı) sezen aksu hayranları tarafından anadilim sezen denilerek/düşünülerek tekrar söylenen şarkıdır.
    şimdi kendinizi sezen aksu hayranı olarak düşünün, aşk yerine sezen koyun, şarkı sezen aksu tarafından değil de sezen aksu için yapılmış olarak düşünüp tekrar okuyun sözlerini.
    puzzle parçaları gibi uyduğunu göreceksiniz.

"o bir kural yıkıcı yasak delici, onun adı sezen gerisi yalan"
  • ışın karaca'nın sonraki tüm albümlerini toplasan erişemeyeceği kalite ve güzellikteki albümü. o albüm zamanlarında (kilosuna rağmen değil, kilosu ile beraber hatta) son derece cool, karizmatik bir kadın olan ışın karaca'nın sonra bir şekilde özellikle üçüncü albümle birlikte müzikalitesinin ve karizmasının paldır küldür düşmesi de anlam veremediğim bir şeydir, tek bana mı öyle geliyor bilemem.

albüm içeriği ile ilgili noksansız imza atabileceğim yazı ise:

(bkz: #10830609)
  • 01 "tutunamadım" (söz-müzik: sezen aksu) - 4:01
    02 "yaz" (söz: ali ilyas, müzik: sezen aksu) - 4:27
    03 "başka bahar" (söz-müzik: sezen aksu) - 4:04
    04 "kalbim ağrıyor" (söz-müzik: sezen aksu) - 4:49
    05 "aşktan n'aber" (söz-müzik: sezen aksu) - 4:05
    06 "çikita" (söz-müzik: sezen aksu) - 3:26
    07 "bitmemiş tango" (söz: ali ilyas, müzik: sezen aksu) - 4:49
    08 "lamba" (söz-müzik: sezen aksu) - 3:59
    09 "anadilim aşk" (söz-müzik: sezen aksu) - 3:57
    10 "kan tutmuyor" (söz-müzik: sezen aksu) - 5:02
    11 "aramıza yollar" (söz-müzik: sezen aksu) - 4:30
    12 "doğum günün kutlu olsun oğlum" (söz-müzik: sezen aksu) - 3:06
    13 "tutunamadım (remix)" - 4:59 "albümün ikinci basımında ilave edilmiştir."
  • aska kalple ogrenılebılen yabancı dıl muamelesı yapan sarkıdır kendısı. anadılı ask zaten ise yanmıstır kısı. (bkz: askina saglık)
hesabın var mı? giriş yap