grampus

  • 2529
  • 14
  • 8
  • 1
  • dün

harun kolçak

bir gün için bile olsa arkadaşım vesilesi ile kendisinin evinde doğum gününde bulunma imkanı bulmuştum, kısa da olsa sohbet de edebilmiştim. bana çektiği sıkıntıları hep 'pozitif olmalıyım' telaşı ile erteleyen biri gibi gelmişti. bu arada gerçekten şakacı ve misafirperver biriydi. bir daha tabii herhangi bir muhabbetimiz olmadı ama bendeki hatırası her zaman olumlu olmuştur. göründüğü kadar 'mesafeli' biri değil kesinlikle.

bugün kendisi ile ilgili kötü haberi aldıktan sonra haliyle etkilendim, allah acil sifalar versin, çilesi bitmeyen biriymiş, tüm kötü alışkanlıklarını samimiyetle bırakmış, hayatını düzene sokmuş biri olup, üstüne bunları yaşaması zor bir durum.

bu arada iyi bir müzisyen, türkiye'de benzeri olmayan bir ses tonu var. içinde vokali geçen her şarkıyı hatırlarsınız. altyapısı ve söylediği şarkılar arasındaki ilişki ise 'ne işim var burda benim ben aslında caz severim' kıvamında.

o anlamda şarkıları 'sürpriz yumurta' gibi, emel gibi, seden gürel gibi, bazıları çok kaliteli,bazıları çok bayık , bazıları da çok ticari.

ama ilk albümü gerçekten çok güzeldir. onno tunç ile bence çok güzel şeyler yapabilirlerdi. kısmet değilmiş.

devamını okuyayım »
22.06.2016 22:36