• beraber bilet aldığınız kişiyle yan yana oturabilmek için ekstra ücret ödeten havayolu şirketi. çalışanlarının ilgisizliği, her uçuşta rötar yapması ve bilet ücretlerinin iki katına çıkmış olmasıyla rezalet bir firmadır.
  • online check-in'de çok değil daha 2 ay önce koltuk seçebiliyorken bugün fark ettim ki otomatik atamaya çevirmişler. pegasus airlines olmaları için önlerinde tek engel kaldı, eğer verdikleri ufacık sandviçi ve çay-kahve ikramını da kaldırırlarsa birebir pegasus olacaklar. ha gayret.
  • iyi bir havayolu şirketi bu kadar kısa bir sürede ancak bu kadar rezil edilebilir. bunun da tek açıklaması yönetimdeki arkadaşın ve altına kurduğu ekibin yetersiz /yeteneksiz olmasıdır. pegasus'la falan kıyaslayanlar olmuş. hayır efendim pegasus ne yaptığını gayet iyi bilen insanların yönettiği bir şirkettir. çaya çorbaya para alır ama standart bir kalitesi vardır. bunların ne idüğü belli değil.

birazdan bineceğim, bakalım başıma neler gelecek.
  • online check-in yapınca aynı bilet numarasındaki biri 2 yaşında 3 yolcuya, uçağın yarıdan fazlasındaki koltuklar seçilmemiş olmasına rağmen farklı koltuklar veren, yan yana oturabilmek için ekstra ücret talep eden şark kurnazı şirkettir.
  • yazarların check in işlemindeki ekstra ücret konusundan şikayetçi olduğunu görüyorum. beyler bayanlar elinize iki telefon alıyorsunuz. birinden check in ekranina gelip dilediginiz koltuğu seçiyorsunuz. diğerinde ise check in sayfasını açıyorsunuz. seçmiş olduğunuz telefondan ücreti öde diyorsunuz ama kart bilgilerinizi girmeden diğer telefonda ekranı yeniliyorsunuz. hop nolmus seçtiğiniz koltuk bu kez ücretsiz olarak size atanmış. check in yapıyor bana teşekkür ediyorsunuz. ıyi yolculuklar dilerim.

edit: bir kaç yazar arkadaştan gelen dönüşler sonucu bu uygulamanın yüzde yüz verimli olmadığını anladım. bu şekilde check-in yapınca görevliler uçuş öncesi parasını ödemediğiniz için yerinizi değiştirebiliyormus. ancak bu bana daha da saçma geldi. onların açığı olan bir sebep ve yapılan bir check-in var ne hakla yer değiştirtebiliyorlar bilmiyorum. ayrica ben defalarca bu yöntemi uyguladım. kalk baska yere otur diyen olmadı.
  • türk hava yollarının ve sun express’in eskimiş uçaklarını kullanan şirket. filosunun yaş ortalaması 16.3
    bkz
    edit önemli bilgi: thy’nin 12 adet boeing 737max uçağı uçmadığı için thy’ye bazı uçaklarını vermiştir.
  • bu aralar inanılmaz sıçışlarda olan havayolu firması.

bu hafta kendileriyle 6 uçuş yaptım. ilki 2.5 saat rötarlıydı, ikincisi 1.5 saat rötarlıydı, bu sabahki 1 saat rötarlıydı, şu an beklemekte olduğum uçaksa 1.10dk rötar göstermekte. sabiha uçuş ekranına bakıyorum yine şu an 2.5 saatlik zaman diliminde bir tane bile rötarsız uçuş gözükmüyor. (ne çok rötar dedim dimi)

muhtemelen planlamalarında bu aralar çok çok ağır bir sıkıntı mevcut.
  • yurt içi uçuşlarda, çocukların annelerinin yanında yolculuk yapabilmesi için 35 tl verilmesi gereken sözde uygun fiyatlı havayolu şirketi.
  • bu sabahki uçuşum için dün sistem hatasından ötürü check-in yapamayıp kendim arayıp sorduğumda havalimanına 2 saat erken gitmem gerektiğini söyleyen, sonrasında sisteminin düzeldiğini de yine kendim sabahın köründe deneyerek öğrendiğim firma. mecbur kalmasak kullanmayacağız zaten de insana haber vermek için mail bile sms bile atılmaz mı bu ne saçmalık gerçekten
hesabın var mı? giriş yap