3 entry daha
  • bunun audio versiyonu vardir, oradaki sesler, kafanizda yarattiginiz butun andri ve barblin imajlarini siler mahveder, o kadar severek okudugunuz kitaba bir anda turk filmi muamelesi yaptirir, okulda dinletmek isterlerse karsi koymak, gerekirse isyan cikarmak gerekir..
  • barblin ve andri isimli iki karakter barındıran bir romandır, etkileyici bir kitap olduğunu kendisini okuduktan seneler geçtikten sonra bile sık sık hatırlatmasından -nihayet- anlıyoruz.
    aklımızda en çok kalan kısmıysa tabii, andriye "yuuudeee yuuudeee" (bkz: jude) (bkz: yahudi) diye bağırılmasıdır.
  • çevresi andriye yahudi stili saç yapmış, beatles üyesi kılığına sokmuştur, barblin sarışındır, babası da ödlektir. andorra sınırlarında doktorlar aaa denmesini talep etmez, muayene esnasında aaaaaandoorrraaa denilmesi gerekmektedir. (bkz: kitap özeti)
  • sol baştan lacivert (kesinlikle mavi değil) sarı ve kırmızı renkleriyle bayrağı fenerbahçe galatasaray karışımı gibidir(gibiymiş, ben bugün bunu gördüm), nüfusu 64.000'dir.
  • ayrıca burada gelir vergisi alınmamaktadır. ekonomisi turizme dayalıdır, yılda 9 milyon turist gelmektedir bu saçma sapan yere.
  • toptan duty free bir ülkedir. kışları bol kar yağar, tarım hemen hemen yoktur, her türlü yiyecek maddesi ithal edilmektedir. ilk anayasası 1991 yılında yazılmış, 1993te referandumla kabul edilmiş ve uygulamaya girmiştir.
  • yönetim şekli "prenslik"tir, ülkeye kral büyük gelmiştir, anca bir prens ederi toprağı vardır.
110 entry daha
hesabın var mı? giriş yap