• yahya kemal'e sormuşlar: "ankara'nın en çok nesini seviyorsunuz?"
    " istanbul'a dönüşünü." demiş şair.

bunu duyan ankaralılar durur mu?
    sormuşlar bir radyo programında: "ankara'nın en çok nesini seviyorsunuz? "
    "yahya kemal'in istanbul'a dönüşünü." demişler.

severiz efendim ankara'yı.

sevilirse candır, severse canan...
  • kar ankara’ya ilk yağarken kahverengi şapkamı takıp yürümek istiyorum. geçen sene yağmadı bari bu sene çok yağsın.
  • araba kullanma özürlüsü olarak burada araba kullanamıyorum. iki kere trafiğe çıktım ikisinde de küfürler ardı ardına korna eşliğinde peşimden savruldu. satıcam arabayı falan alışamıyorum trafiğe :(
    edit: özelden destek olan herkese teşekkür ederim sanırım deneyeceğim :). baktım olmuyo kendim gibi kıt zekalılarla takılacağım artık
  • metro istasyonlarındaki gelecek tren için kalan dakikayı gösteren tabelaları yalan dolan olan şehir. bir dakika der, beklersin beklersin gelmez. asap bozar. batıkent tarafına aralıksız seferler başlayalı iyice sapıttı, kalabalıklaştı.
  • sıcakları özleyen şehir.
  • sözlükte yeni trend trafiğine bok atmak olan şehir.

yav he he. kimse araba sürmeyi sürmeyi bilmiyor. en iyisini yozgatlılar, bayburtlular biliyor. tamam.
  • her ne kadsr sövüp saydamsa bazen vazgeçemediğim şehir. en sevdiğim özelliği de anıtkabir manzaralı evimin olması. daha başka ne isterim ki. yemişim boğazlı, kız kuleli manzaralı evleri....
  • 2016 yazında hayatımdaki en güzel günleri geçirdiğim,deli gibi özlenen şehir.
    gri sokaklarına dostluk,arkadaşlık ve sevgi çok yakışıyor.
  • doğduğum, büyüdüğüm ve sanırım öleceğim şehrim.

kızılay hala en çok sevdiğim yeridir. hayatımın çoğu burada geçti.
  • kavuşmaktır.
hesabın var mı? giriş yap